Diyet Yapmanın Astrolojisi

Venüs ve Plüto Oğlak burcunda (disiplin) hareket ediyor. Akrep burcunda (hedefe kilitlenmiş) Satürn de (kısıtlayıcı) Venüs'e tatlı açılar yapıyor. 

Diyete başlamak veya sigarayı bırakmak gibi bazı şeyleri (kiloları/zararlı alışkanlıkları) azaltmak/bırakmak konulu hedefler için ideal zamanlardayız. 

Satürn'ün gerileyen Merkür'e (bilgi notları, veriler, çizelgeler) kare açı yapması yüzünden diyetinizde bir şey gözden kaçmasın diye yediğiniz her lokmayı kalori değeriyle birlikte bir yere not etmeniz iyi olur. Ya da gerçekten çok tanımlı bir diyet yapın. Şu saatte, şundan, şu kadar yemeli şeklinde olanlardan. 

Günümüzde günlerden Pazartesi olması zaten diyete başlamak için yeterli sebep olagelmiş olsa da Oğlaktaki gezegenlerin etkisi bu sefer işi sağlama bağlayabilir. 

Bu arada daha geniş bakarsak Pazartesi aslında Ay'ın günüdür. (Moon Day = Monday) Duygusal bir gündür ve disiplin gerektiren şeylere başlamak için ideal denemez. Disiplin gerektiren hedefleriniz için başlangıçlar Cumartesi olsa daha yerindedir. Cumartesi Satürn'ün günüdür. (Saturn Day = Saturday). Hareketli bir şeye, spora, fitness'a başlayacaksanız Salı günü başlamak iyidir. Salı, Mars'ın günüdür. (Mars Day = Martis (Latince) = Mardi (Fransızca)). 

Planlı sezaryen yapacaklar için de ayrı bir not olsun: Salı günü doğan çocuklar diğer günlerde doğanlara göre daha hareketli olabilir. Salı günü doğan oğlumdan da biliyorum. (Doğum haritasının diğer etkilerini pas geçerek bu yorumu yapıyorum) 

Sonraki YazıSonraki Kayıt Önceki YazıÖnceki Kayıt Ana Sayfa