26 Mayıs 2021 Ay Tutulması

26 Mayıs 2021'de batı astrolojisine göre 5° Yay; vedik (sidereal) düzende 11° Akrep burcunda, Anuradha nakşatrasında Ay Tutulması yaşayacağız. 

Ay tutulmaları tamamlanma enerjileri yansıtır. Bazı şeylerin sonuna gelindiğini fark ettiğimiz, bazen de tamamen bitirmesek de yöntemlerimizi değiştirerek devam ettiğimiz durumları gösterir. 

Adı üstünde, Ay tutulacağı için Güneş ön plandadır. Duygular, ihtiyaçların ardına saklanmak durumundadır. 

Vedik düzende tutulmanın burcu olan Akrep'te düşük durumda bulunan Ay, meselelerimizi büyütebileceğimizi, aşırı düşünmekten adeta 'beynimizi yakabileceğimizi' gösteriyor. Rahatlamakta , sakin olmakta zorlanabileceğimiz bir ay tutulması yaşamamız çok mümkündür. 

Anuradha, zafer takı ile sembollenir. Sürecin sonunda başarıyı kutlama vaadi vardır. Anuradha'nın mitolojik tanrısı Mitra'dır. Mitra, sözleşmelere, kurallara, düzene uyulmasını sağlayan, sözlerin tutulmasının takibini yapan bir tanrıdır. Arkadaşlık, dostluk, barış, şiddetin sonu gibi manaları da içerir. Ekip çalışmalarını, sosyal faaliyetleri destekler. Tutulma zamanında duygusal desteğe ihtiyaç duyan dostlarımızın ya da ekip arkadaşlarımızın yanında olmamızı gerektiren durumlar ortaya çıkabilir. 

Verilmiş sözleri tutmak zorunda kalacağımız ya da başkalarının bize verdiği sözleri yerine getirmelerini talep edeceğimiz zamanlar gelmiştir. 

Batı astrolojisi mantığında ay tutulmasına Jüpiter karesi var dense de vedikte Jüpiter kare yapmadığı gibi gezegenlerin görünümleri açı çeşitleri üzerinden açıklanmak yerine gezegenin yararlı olup olmadığına göre yapılır. 

Tutulmaya kendi burcunda, Boğa'da güçlü olan Venüs'ün desteği var. Bu da sözlerin ilişkiler ya da ticari/mali anlaşmalar üzerinden yerine getirilmesine müsait bir yapı oluşturur.

Yukarıda genel etkilerini anlattığım tutulmanın burçlara göre durumundan Mayıs 2021 burç videolarımda bahsetmiştim. 


yesimarpat@astrocevap.com


Sonraki YazıSonraki Kayıt Önceki YazıÖnceki Kayıt Ana Sayfa

3 yorum:

 1. Emeklerinize sağlık Yeşim Hanım.��
  Bir tutulmada doğmuş olmak bir insanın hayatını nasıl etkiler? Ben 2 Nisan 1969 günü gerçekleşen ay tutulmasında tutulma anından 8 saat önce doğmuşum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tutulmada doğmak özellikle çocukluk yıllarında aile olaylarına veya hastalıklara açıktır. Bahsettiğiniz ay tutulmasında doğmuş olmak Güneş ve Kuzey Ay Düğümü kavuşumu ile Ay ve Güney Ay Düğümü kavuşumu yaratır. Bunlara dair astrocevaptaki aşağıya da linklediğim eski yazılarıma başvurabilirsiniz.

   http://www.astrocevap.com/2018/07/gunes-ve-kuzey-ay-dugumu-kavusumu.html
   http://www.astrocevap.com/2018/03/ay-ve-guney-ay-dugumu-kavusumu.html

   Sil
 2. Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.��❤��

  YanıtlaSil