Kuzey Ay Düğümü Ardra Nakşatrasında

Kuzey Ay Düğümü (Rahu) 27 Eylül 2019'dan 22 Nisan 2020'ye kadar Ardra yıldız kümesinde (nakşatrasında) bulunacak. Ardra, vedik sistemde 6.20 ile 20.00 derece İkizler; batı sisteminde yaklaşık olarak Yengeç burcunun ilk yarısına tekabül eder.  Batı astrolojisi Ardra'yı Betelgeuse, Orion ve Sirius yıldızlarının özellikleriyle tanımlar. 

Ardra, arınma ve temizlenme ile alakalıdır. Bu temizlik de fırtınalı bir süreci takip eder. Fırtına geçtikten sonra toprak nemli ve yeniliklerin yeşermesine hazırlıklıdır. 

Ardra'nın sembolleri insan kafası ve gözyaşıdır. İnsan kafası müthiş zihinsel faaliyetleri gösterirken gözyaşı acı tecrübelerden sonra dökülür. Gözyaşı acının tamamlanması, kapanışını ifade eder. Fırtınaların mitolojik tanrısı Rudra da Ardra'yı yönetir. Bu dönemde hava durumları da fırtına bolluğuna işaret eder. 

Ardra, kısa süreli duygusal fırtınaları tetikleyebilir. Bu fırtınalar geçmişe takılmayı bırakmayı, işe yaramayanları elemeyi sağlar. Bu manada Uranüsyen bir doğası vardır. Fırtınayla arınan tozlardan sonra zihinsel olarak berrak ve parlak hale gelerek geleceğe yönelik parlak fikirleri ekmeye müsait oluruz. 

Rahu, İkizler burcunda kendi doğasına oldukça uygun bir yerdedir. Entelektüel ve zihinsel faaliyetleri daha bereketli hale getirir. Strateji, teknoloji, iletişim alanlarında çığır açan ilerlemeler görebiliriz. Rahu dozunu kaçırınca bu alanları kötü niyetli amaçlar için de kullanabilir. Teknolojik saldırılar, internet ve elektrik kesintileri de bu doz aşımının sonuçlarından olabilir. Rahu, Ardra'dan geçerken bilgi bombardımanına tutulabilir, hafızamızı zorlayacak seviyelerde bilgi toplama peşine düşebiliriz. 

Doğum haritasında ilk paragrafta bahsedilen derecelerde gezegenler olması şanslı gelişmelere işaret edebilir. Bundan başka bu derecelerin köşe evlere denk gelmesi de şanslı gündemlere işaret ederken bu gündemlere dair kaygı ve takıntıları da beraberinde getirebilir. 

Rahu'nun Ardra geçişine Kasım 2019'dan itibaren Jüpiter karşıtlık yapmaya başlayacak. Bu da Rahu'nun abartmasını veya kötücül emellerini azaltacaktır. 


Yeşim Arpat
yesimarpat@gmail.com

Sonraki YazıSonraki Kayıt Önceki YazıÖnceki Kayıt Ana Sayfa

1 yorum:

  1. Mrb yeşim Hn..batı sisteminde 2 derece yengeç te şiron retroda etki alır mıyım acaba ����

    YanıtlaSil