Burçlara Göre Temmuz 2014 Astrolojik Yorumu

KOÇ BURCU

16 Temmuz’da Jüpiter, Yengeç burcundan Aslan burcuna, 4. Evinden 5. evine geçiyor. Jüpiter’in 5. evindeki etkilerini hemen hissedemeyebilirsin. Koç burcunun ilk derecelerinde doğmuş kişiler, 21-27 Mart doğumlular ve yükselen burcun erken derecelerinde doğanlar  bu etkiyi daha çabuk hissederler.

Jüpiter, geçtiğimiz 12 ay boyunca 4. evindeydi. Bu süreçte evinle ilgili gelişmeler yaşamış olabilirsin. Ev değişikliği, ev dekorasyonu gibi konular artmıştı. Ailenle ilgili sevindirici gelişmeler yaşanmış olabilirsin. Belki de yuva kurdun. Ailenle ilişkilerini düzelttin. Bunlardan hiçbiri olmadıysa da hayatının temellerini inşa etmiş olabilirsin. Seni derinden etkileyen bir yarayı sarmış ve artık güvenle geleceğine bakıyor olabilirsin. 

5.ev, eğlencenin, partilerin, hobilerin, yaratıcı faaliyetlerin, riskli de olabilen yatırımların ve romantizmin evidir. Önümüzdeki 12 ay boyunca eskisinden daha flörtçü, romantik ve eğlence odaklı olabilirsin. Değişik ve çeşitli anlamlarda, sahneye çıkmak isteyebilir, bütün ilgileri üzerinde toplamak isteyebilirsin. Dikkat çekmek istersin. Egonu parlatmak ister, bütün dünyaya neler yaptığını sergilemek istersin. 5.ev kalp çakrasıdır. Kalbini daha kolay açarsın. Aşka, flörte bol bol yer verirsin.  

5. ev aynı zamanda çocukların da evidir. Bu süreçte çocuklar gibi hesapsız kitapsız, daha spontan ve akışına yaşarsın. İçindeki çocuğu ortaya çıkarırsın. Çocuk sahibi olmak isteyebilir ve hamile kalabilirsin. Çocukların varsa onların mutlu haberlerini alabilirsin.
Bu evdeki Jüpiter, yatırım fırsatları getirir. Size riskli de gözükse Jüpiter’in sunduğu yatırım fırsatları muhakkak değerlendirilmelidir. Doğduğunuz saati göz önüne alarak bunu daha netleştirmek gerekebilse de Jüpiter asla kötü bir şey sunmaz.
20 Temmuz’da Satürn, 5.5 ay süren geri hareketini bitirerek 8.evinde ileri hareketine başlıyor. Geçtiğimiz 5.5 ayda ortak kullanımdaki paranız, vergiler, krediler, borçlar ve ödemeler konusunda yeniden organize olman gerekmişti. Saturn’ün doğru hareketine geçmesiyle yıl sonuna kadar borçlarını ödeyerek veya azaltarak mali gücünü yeniden elde edebilirsin.

Partnerinin maddi durumunda ve yatırımlarında kısmetsizlikler, sonuçsuz gelişmeler yaşanmış olabilir. Alacaklarınız geciktiyse, kredileriniz çıkmadıysa bunların artık düzelme vakti geldi. Bu konulardaki tam çözülme 2-3 ay sonra gelebilir ama şeytanın bacağı artık kırıldı. Kredi çıkmıyordu.

8.ev aynı zamanda saplantılı davranışları da gösterir. Uzun zamandır bir kötü alışkanlığını (sigarayı, şekeri, alkolü) bırakmak için fırsatlar çıkacaktır. Belki de hayatında seni kötü hissettiren ama kendini etkisinden kurtaramadığın birinden uzaklaşma gücünü kendinde bulacaksın.

26 Temmuz’da ise Mars, 8 ay gibi uzun süren Terazi geçişini tamamlayarak Akrep burcuna, 8. evine girecek. Mars, savaşmaya hazır bir şövalyedir. Yalnız o kadar gözü karadır ki bazen kavgaya balıklama atlar. Sebeplerini doğru değerlendiremez. 8 aydır 7.evinde ikili ilişkilerin konusunda Terazi burcunda düşük olması sebebiyle, pasif-agresif tutumlar içindeydin Partnerinle duygusal patlamaların yaşandığı bir dönemden sonra Mars, 4 ay boyunca 8. evde, Satürn’ün doğru hareketiyle beraber çözülmeleri biraz agresif bir tutumla ya da çabuk tarafından yapmak istese de Satürn onu bir süre dizginleyecektir.BOĞA BURCU

16 Temmuz’da Jüpiter, Yengeç burcundan Aslan burcuna, 3. Evinden 4. evine geçiyor. Jüpiter’in 4. evindeki etkilerini hemen hissedemeyebilirsin. Boğa burcunun ilk derecelerinde doğmuş kişiler, 20-26 Nisan doğumlular ve yükselen burcun erken derecelerinde doğanlar  bu etkiyi daha çabuk hissederler.

Jüpiter, geçtiğimiz 12 ay boyunca 3. evindeydi. Bu süreçte yeni yeteneklerin oldu.Yeni şeyler öğrendin, bilgiler edindin. Gündelik hayatta sıklıkla karşılaştığın insanlarla ilişkilerini geliştirdin. Kardeşlerinle, kuzenlerinle, yakın akrabalarınla ilgili sevindirici gelişmeler yaşadın. Sosyal medyada daha çok var oldun. Hayatının bu yönüyle ilgili şanslı gelişmeler için son şansların bunlar.

4.ev, evin, yuvanın, ailenin, köklenmenin, annenin/babanın evidir. Önümüzdeki 12 ay boyunca eskisinden daha evcimen ve aile odaklı olabilirsin. Ev almak, evini değiştirmek, evini dekore etmek isteyebilirsin. Ailenle ilişkilerini düzeltmek, aile kurmak ve hayatını inşa etmek istersin. 4. Ev, kök çakrasıdır. Köklenmek ve temellerini sağlamlaştırmak istersin. Seni derinden etkileyen bir yarayı sarmak ve artık geleceğine güvenle bakıyor olmak istersin. Memlekete (ana yuvana) dönmeyi düşünebilirsin. Duygusal anlamda daha huzurlu ve daha stabil olacağın bir dönem olacaktır bu.

Bu evdeki Jüpiter, ev satın alma fırsatları getirir. Size riskli de gözükse Jüpiter’in sunduğu ev fırsatları muhakkak değerlendirilmelidir. Doğduğunuz saati göz önüne alarak bunu daha netleştirmek gerekebilse de Jüpiter asla kötü bir şey sunmaz.

20 Temmuz’da Satürn, 5.5 ay süren geri hareketini bitirerek 7.evinde ileri hareketine başlıyor. Geçtiğimiz 5.5 ayda seni zorlayan, uzayan, uzadıkça gerilen, sana acı veren bir ilişkin, çok yakın bir arkadaşın veya ortaklığın vardı. İşte Satürn’ün ileri hareketiyle hemen anında olmasa da bu ilişkinde sana acı veren durumlar ortadan kalkacak. Bu bir aşk acısıysa bu azalarak geçecek. Uzun zamandır biriyle tanışmıyorduysanız, yeni ilişki fırsatları doğacak. Sözleşmelerinde sorunlar yaşıyor olabilirdin, bu konudaki pürüzler bitecek. Ortaklıklarda ilişkiler düzelecek. Uzun zamandır imzalanamayan anlaşmalar, ortaklıklar imzalanacak. Özellikle 5-10 Mayıs arası doğan Boğalar için bunlar daha çok hissedilecek. Bu konulardaki tam çözülme 2-3 ay sonra gelebilir ama şeytanın bacağı artık kırıldı. Kısmetsizlikler aşıldı.


26 Temmuz’da ise Mars, 8 ay gibi uzun süren Terazi geçişini tamamlayarak Akrep burcuna, 7. evine girecek. Mars, savaşmaya hazır bir şövalyedir. Yalnız o kadar gözü karadır ki bazen şavaşına balıklama atlar. Neyin kavgasını verdiğini bile unutabilir. Durumları doğru değerlendiremez. 8 aydır 6.evinde çalışma ortamında Terazi burcunda düşük olması sebebiyle, pasif-agresif tutumlar içindeydin. İş arkadaşlarınla duygusal patlamaların yaşandığı bir dönemden sonra Mars, 4 ay boyunca 7. evde, Satürn’ün doğru hareketiyle beraber ilişkilerindeki çözülmeleri biraz agresif bir tutumla ya da çabuk tarafından yapmak istese de Satürn onu bir süre dizginleyecektir. 


İKİZLER BURCU

16 Temmuz’da Jüpiter, Yengeç burcundan Aslan burcuna, 2. Evinden 3. evine geçiyor. Jüpiter’in 3. evindeki etkilerini hemen hissedemeyebilirsin. İkizler burcunun ilk derecelerinde doğmuş kişiler, 21-27 Mayıs doğumlular ve yükselen burcun erken derecelerinde doğanlar  bu etkiyi daha çabuk hissederler. Jüpiter en şanslı gezegendir. Geçtiği yerleri büyütür, genişletir, uğradığı yerlere baharı getirir.

Jüpiter, geçtiğimiz 12 ay boyunca 2. evindeydi. Bu süreçte maddi anlamda daha stabil olmuş olmalısın. Jüpiter geçen yıl çok negatif etkiler aldı fakat. Bu yüzden beklediğin kadar iyi şeyler olmamış olabilir. Maddi anlamda bir çoğalma yaşamadıysan da paraya ve onu elde etme biçimlerine dair yeni bir bakış açısına kavuşmuş olabilirsin.

3.ev, projelerin, bilginin, bilgiyi elde etme biçimlerinin, hareketin, el becerilerinin, iletişimin, günlük hayatta karşılaştığımız kişilerin, kardeşlerin, kuzenlerin, yakın akrabaların, kara taşıtlarının, küçük ev ve iletişim aletlerinin evidir. Önümüzdeki 12 ay boyunca eskisinden daha meşgul olacaksın. Yeni şeyler öğrenmek isteyecek, birçok konuda bilgi toplayacaksın. Günlük hayatında daha çok kişiyle muhatap olacaksın, kardeşlerinle, yakın akrabalarınla ilişkilerin düzelecek ve gelicek, belki de onların sevindirici haberlerini alacaksın. Bu süreçte bol bol yazışacaksın, konuşacaksın. Sosyal medyada oldukça aktif olabilirsin, burada yeni birçok kişiyle tanışabilirsin.  

Bu evdeki Jüpiter, çeşitli araç (araba, motosiklet) ve alet satın alma fırsatları getirir. Riskli de gözükse Jüpiter’in sunduğu bu fırsatlar muhakkak değerlendirilmelidir. Doğduğun saati göz önüne alarak bunu daha netleştirmek gerekebilse de Jüpiter asla kötü bir şey sunmaz.
3. ev tamamen kişisel becerilerle alakalıdır. Başkalarının sana yardım etmesini beklememelisin. Kendi beceri ve yeteneklerini konuşturacağın zamanlardır bunlar. Kendi başına başaracağın işler var. Bu işleri nasıl becereceğini bilemiyorsan da öğreniyorsun işte. Belki de kendine bunları gösterecek bir öğretmen bulabilirsin.

Geçtiğimiz yıl yeni para kazanma yöntemlerini düşündün (2.ev) ama bu sefer bunu nasıl yapacağını, yeteneklerini kullanarak neler yapacağını göreceksin. Daha önce hiç yapmadıysan bile kendi başına işler becerme cesareti muhakkak gelecektir. Geçen yıl yeterince hazırlık yaptın. Bu süreç yeni iş kurmak için de idealdir. Bu işer elinle yaptığın işler olabilir. Pazarlama, satış, internet, marangozluk, gazetecilik gibi birbirinden çok farklı da olsa özünde kişisel yeteneklerin önemli oldugu işlerde yeteneklerini uygulayacağın bir dönem olacaktır. Bütün becerilerinizi bir araya getireceğiniz bir dönem olacak.

3. evdeki Jüpiter çeşitli kontakların, internet, sosyal medya aracılığıyla edindiğiniz kontakları da artırır. İşini, müşterilerini bu mecralarda da sunarak artırabilirsin. Buralarda çeşitli tanıtım ve pazarlama kampanyaları düzenleyebilirsin. Jüpiter’in bu evden geçişi sessiz sakin bir insansan seni daha sosyal yapar. Hayatına insan kalabalığı ekler. Sık sık telefonda konuştuğun, yazıştığın insanları çoğaltır ve bu insanların da sana muhakkak yardımı dokunur. Bilgi alışverişini destekler. Düşüncelerini hızlandırır. Sözlerin daha yerli yerinde, daha etkilidir. 3. evden geçen Jüpiter seyahatlerini de artırır. Bu seyahatler kısa kısa, sık sık gerçekleşir.

20 Temmuz’da Satürn, 5.5 ay süren geri hareketini bitirerek 6.evinde ileri hareketine başlıyor. Geçtiğimiz 5.5 ayda seni zorlayan, gerilen, çok çalıştığın için sana acı veren bir iş ortamın olmuş olabilir. İşte Satürn’ün ileri hareketiyle hemen anında olmasa da iş ortamındaki zorlayıcı durumlar ortadan kalkacak. Stresli ve zor geçen işlerinden sonunda verim almaya başlıyorsun. Belki de sağlığın seni zorlamıştı. İleri harekete geçen Satürn sayesinde kendine daha iyi baktığın için sağlık sorununu da çözebiliyorsun. Hayat kaliteni artırıcı aktivitelere başlıyorsun. Spora başlayabilir, kilo verebilirsin. Özellikle 5-10 Haziran arası doğan İkizler için bunlar daha çok hissedilecek. Bu konulardaki tam çözülme 2-3 ay sonra gelebilir ama şeytanın bacağı artık kırılmış olacak.


26 Temmuz’da Mars’ın da 6.evine girmesiyle spora başlamak için ve günlük işlerini hızlandırmak ve düzenini oturtmak için gerekli enerjiyi de bulacaksın.


YENGEÇ BURCU


16 Temmuz’da Jüpiter, Yengeç burcundan Aslan burcuna, 1. Evinden 2. evine geçiyor. Jüpiter’in 2. evindeki etkilerini hemen hissedemeyebilirsin. Yengeç burcunun ilk derecelerinde doğmuş kişiler, 21-27 Haziran doğumlular ve yükselen burcun erken derecelerinde doğanlar bu etkiyi daha çabuk hissederler. Jüpiter en şanslı gezegendir. Geçtiği yerleri büyütür, genişletir, uğradığı yerlere baharı getirir.

Jüpiter, geçtiğimiz 12 ay boyunca senin evinde, 1. evindeydi. Bu süreçte genel olarak hayatından memnuniyetin artmış olmalı. Jüpiter geçen yıl çok negatif etkiler aldı fakat. Bu yüzden beklediğin kadar iyi şeyler olmamış olabilir. Hayatındaki çeşitli şansların kapını çalmadığını düşünüyorsan bile en azından içinden gelen genel bir memnuniyet haline kavuşmuş olabilirsin. Geçtiği yerleri genişleten Jüpiter yüzünden belki biraz kilo da almış olabilirsin.

2.ev, paranın, para kazanmanın, sahip olduğumuz maddi değeri olan her şeyin, harcamaların, lüks eşyaların, özgüvenin, özdeğerin evidir. Önümüzdeki 12 ay boyunca para ile işin eskisinden daha çok olacaktır. Yeni şeyler satın almak isteyebilirsin. Harcamaların da gelirin de artabilir. Bu süreçte para ile ilişkini tekrar gözden geçirir ve daha çok veya daha kolay ve yorulmadan para kazanmanın yollarını ararsın.

Geçtiğimiz yıl kendi kişiliğini parlattın (1.ev), kendine yeni ufuklar açtın, belki yeni bir ‘sen’ yarattın ama bu sefer bu kişinin ve kişiliğin nelere sahip olması gerektiğini göreceksin. Maddi kaynakların artabilir. Gelirin çok daha kolay ve hızlı akar. Gelirin artamazsa harcamalarını kaynaklarını farklı değerlendirerek kısabilirsin. Verimliliğini artırarak genel bir refah artışına kavuşabilirsin. Hayatında satın alma ve satma işlemleri artar. Maddi anlamda güvenliğini kurarsın. Sana bu güvenliği ve düzenli geliri sağlayabilecek bir işe girebilirsin. İçinizden geçen yatırım fırsatlarını muhakkak değerlendirin çünkü Jüpiter size çok karlı yatırım fırsatları da sunar. Jüpiter bilimin, öğrenmenin, bilginin de evidir. Belki de bilgiye yatırım yapabilirsin.

20 Temmuz’da Satürn, 5.5 ay süren geri hareketini bitirerek 5.evinde ileri hareketine başlıyor. Geçtiğimiz 5.5 ayda çocuklarınla ilgili seni zorlayan, onlar adına çok çalıştığın için sana eziyet veren bir ortamın olmuş olabilir. İşte Satürn’ün ileri hareketiyle hemen anında olmasa da çocukların konusundaki zorlayıcı durumlar ortadan kalkacak. Belki de çocuk sahibi olmaya çalışıyordun. Eşinle hamile kalmakta zorlanıyordunuz. Önümüzdeki birkaç ay içinde bu konudaki engeller de ortadan kalkabilir. Yaratıcılık gerektiren her türlü işi temsil eden bu evde geçtiğimiz aylarda tıkanan ilhamın, yaşam enerjin sana yavaş yavaş geri dönecek.

5.ev romantik ilişkilerin, aşıkların evidir. Satürn’ün bu evdeki doğru hareketiyle Flörtünüzle aranızdaki gerilimli bir konu çözülür. Bu ev, egonun da evidir. Egonun zarar gördüğü, özgüveninin azaldığı bir dönem oldu. Belki aşık oldugun kişi buna sebep oldu. Önümüzdeki birkaç ay bu ego yaralarını kapatacağın bir dönem olacak. Özellikle 5-10 Temmuz arası doğan Yengeçler için bunlar daha çok hissedilecek. Bu konulardaki tam çözülme 2-3 ay sonra gelebilir ama şeytanın bacağı artık kırılmış olacak.


26 Temmuz’da Mars’ın da 5.evine girmesiyle yaratıcılığını harekete geçirdiğin, yaralı egon için savaştığın enerjiyi de kendinde bulacaksın.


ASLAN BURCU

16 Temmuz’da Jüpiter, Yengeç burcundan Aslan burcuna, 12. Evinden 1. Evine, yani senin burcuna geçiyor. Jüpiter’in senin burcundaki etkilerini hemen hissedemeyebilirsin. Aslan burcunun ilk derecelerinde doğmuş kişiler, 23-28 Temmuz doğumlular ve yükselen burcun erken derecelerinde doğanlar bu etkiyi daha çabuk hissederler. Jüpiter en şanslı gezegendir. Geçtiği yerleri büyütür, genişletir, uğradığı yerlere baharı getirir.

Jüpiter, geçtiğimiz 12 ay boyunca senin 12. evindeydi. Bu süreçte genel olarak daha dingin ve dinlenmiş, tatil yapmış, ortalarda gözükmemiş olmalıydın. Jüpiter geçen yıl çok negatif etkiler aldı fakat. Bu yüzden istediğin kadar dinlenememiş olabilirsin. Hiç dinlenememiş bile olsan genel bir inziva hissine kapılmış olabilirsin. Geçtiği yerleri genişleten Jüpiter yüzünden belki biraz hayal dünyasında yaşamış olabilirsin. 12.evinde ilerleyen Jüpiter yüzünden eski travmalar, eski hatıralar yeniden su yüzüne çıkmış olabilir. Bu süreçte bunları da tamir ettin. Hayattaki ilerleyişin ve yönün hakkında kafan karışmıştı. 12.ev kapanışları getirir. Bu süreçte son 12 yılı kapıyorsun. Hayatının son 12 yılına ait olan şeyleri düşünün. İşte önümüzdeki 12 yıl çok başka konularla geçecek, çok farklı bir dönem olacak.

Jüpiter’in 1.evden geçişi esnasında 12 yıl öncesine ait temalar yeniden belirebilir. 12 yıl önce seni çok mutlu etmiş bir konunun tekrarını ve daha gelişmiş, daha üst seviyesini yaşayabilirsin. Yükselen burcunun derecesine göre bu Agustos 2015’e kadar gerçekleşecek bir mutluluk konusudur. Bu konuyu önce 23-28 Temmuz arası doğan Aslanlar yaşayacak. Yavaş yavaş doğum gübü sırasına göre diğer Aslanlar da Ağustos 2015’e kadar muhakkak tadacaktır. 

Jüpiter’in 1.evindeki seyrinde hayat sana yeni fırsatların kapısını açar. Yapmak istediğin, gönlünden geçen her neyse o konuda birer birer kapılar adeta büyülü bir şekilde ve şaşırtıcı da olabilen tesadüflerle açılır. Bu süreçte bol bol dışarı çıkın, seyahat edin ki bu fırsatların önünüze gelmesini kolaylaştırın. 1.ev başkalarının seni nasıl gördüğünü de ilgilendirir. Başkalarının gözündeki itibarın, değerin de artıyor.

20 Temmuz’da Satürn, 5.5 ay süren geri hareketini bitirerek 4.evinde ileri hareketine başlıyor. Geçtiğimiz 5.5 ayda duygusal anlamda negatif hislerle dolduysan artık kendini daha iyi hissedebilirsin. Duygusal acıların azalmaya başlıyor. Ailenle gerilmiş ilişkilerin yavaş yavaş düzelecek. Ailenle ilgili sorumluluklar aşırı artmıştı belki de ev sana bunca sorumluluktan sonra dar gelmeye başlamıştı. Bu hisler ve sorumluluklar azalmaya başlayacak. Bir mülkün alım/satım sürecindeki gecikmeler ortadan kalkacak. Evinle ilgili tamiratlar daha rahat ilerliyor. Özellikle 5-10 Agustos arası doğan Aslanlar için bunlar daha çok hissedilecek. Bu konulardaki tam çözülme 2-3 ay sonra gelebilir ama şeytanın bacağı artık kırılmış olacak.


26 Temmuz’da Mars’ın da 4.evine girmesiyle evinle, ailenle veya duygularınla ilgili sorunları çözmek konusunda biraz daha agresif de olsan bunlarla uğraşmak için daha çok enerjin olacak. 


BAŞAK BURCU


16 Temmuz’da Jüpiter, Yengeç burcundan Aslan burcuna, 11.evinden 12.evine geçiyor. Jüpiter’in senin burcundaki etkilerini hemen hissedemeyebilirsin. Başak burcunun ilk derecelerinde doğmuş kişiler, 23-28 Ağustos doğumlular ve yükselen burcun erken derecelerinde doğanlar bu etkiyi daha çabuk hissederler. Yavaş yavaş doğum günü veya yükselen saati sırasına göre diğer Başaklar da Ağustos 2015’e kadar muhakkak tadacaktır.  Jüpiter en şanslı gezegendir. Geçtiği yerleri büyütür, genişletir, uğradığı yerlere baharı getirir.

Jüpiter, geçtiğimiz 12 ay boyunca senin 11. evindeydi. Bu süreçte network’unu, çevreni geniştletmiş olmalısın. Bu sürede tanıştığın kişilerle şimdilik yüzeysel bir ilişkin olsa da uzun vadede sana çok iyi fırsatlar sunabilecek önemli kişiler olacaklar. Bol bol sosyalleşmiş, çeşitli grup ortamlarında yer almış olmalısın. Geleceğine dair güvenin artmış veher işin üstesinden gelebileceğine dair iyimser bir hava gelmişti üstüne. Kendine bir hedef belirlemiş ve o hedefe doğru adımlar atmıştın. Bu süreçte genel olarak daha değişik, enteresan, pek sana uygun olmasa da denemekten kaçınmadığın durumlarla karşılaşmıştın. Jüpiter geçen yıl çok negatif etkiler aldı fakat. Bu yüzden istediğin kadar değişik fikirleri uygulayamamış, istediğin kadar çeşitli ve geniş networklar kuramamış olabilirsin. Mesleğinden kazandığın gelirleri de temsil eden 11. evdeki şanslı Jüpiter bir miktar yardımcı olsa da sert açılar yüzünden gelirini istediğin kadar artıramamış olabilir.

Jüpiter’in 12.evindeki seyrinde bu sosyalleşme devri sona eriyor. Biraz arka planda kalacağın bir sene başlıyor. Perde arkasında olmak, ortalıklarda görünmeden işleri çözmek sana iyi gelecektir. Belki senin işlerinin ödüllerini başkaları toplayacak ya da senin hazırladığın projeleri başkası kalabalıklara sunacaktır. Buna hassasiyet göstermen gereksizdir çünkü bu süreçte spotların üzerinde olması senin için çok hayırlı değildir. Belli bir sistem kurup, planlı programlı ama fazla konuşmadan, fazla gözükmeden işlerini halletmen gelecek yıllar için önemli yatırımlar olacak.

12.ev ruhaniliğin, rüyaların evidir. Bu yıl rüyalarından mesajlar alabilirsin. Sanki altıncı hislerin daha açık, sezgilerin daha kuvvetlidir. Meditasyon, rahatlama tekniklerini öğrenip uygulayabilir, eskisinden daha çok uyuyabilirsin. Tatil fırsatları ne zaman istersen hazır olacak. Dünyanın hır güründen kaçmak çok kolay olacak. Stresle, endişelerinle baş etmeyi öğreneceksin. Duygusal yüklerinden arınacaksın. Bilinçaltının karmik yüklerinden arınacaksın. Jüpiter bir gurunun, öğretmenin de temsilcisidir. Belki de bu yüklerden arınmak için kendine bir öğretmen veya bir koç tutabilirsin.
Jüpiter’in 12 yıllık döngüsünün son perdesindesin ve 12 yıldır biriktirdiğin duygusal yüklerden kurtulman gereken bir döneme giriyorsun. Bazı şeyleri hayatından çıkarmak konusunda eskisi kadar duygusal olmayabilirsin. Sana duygusal anlamda yük olan şeyleri bilinçli olmasa da eleyebileceksin. Bu sene belki silik bir sene olabilir hayatında ama ilerde, geriye dönüp baktığında aslında ne şahane bir hazırlık dönemi geçirmiş olduğunu anladığın, öneminin sonradan hissedileceği bir sene olacak. Agustos 2015’te 1.evine girerek sana yeni fırsatlar sunacak olan hayata hazırlanman için şimdilik konuları zorlama, dinlen, geride dur ve kendini yenilemeye hazırlan.  

12.evin kendisine ait şanslar da vardır. Eğer hayalgücü gerektiren bir işin varsa, sinema, fotoğraf, müzik gibi sezgisel ve hayal gücü oldaklı işler yapıyorsan bu sene senin için çok şanslı geçecektir. Uzun vadeli yatırımların için harcamaların artabilir ama çok uzun vadede iyi maddi dönüşü olacak fırsatlar elinize geçebilir. Belki emekliliğinde çok kıymetli bir akar haline gelecek bir yatırıma girebilirsin. Yabancı ve uzak ülkelerin de gezegeni olan Jüpiter, 12.evden geçişinde uzak ülkelere gitme ve oralarda huzuru bulma fırsatları da sunabilir. 12. ev, yardımlaşmanın da evidir. Muhtaçlara daha çok yardım edeceğin, daha fedakar olacağın, borç verme konusunda daha geniş gönüllü olabilirsin.

Jüpiter her konuyu büyütür. Kötü konuları da büyütebilir. Aşırılıkların gezegeni Jüpiter 12.evde alkol veya alışverişi de çılgınlık boyutuna taşıyabilir. 12. ev kayıpların da evidir. Eski bir yatırımının değerini tamamen kaybetmiş olduğunu görebilirsin. Bir konudaki bilginin değişen dünya teknolojisi ve düzeninde artık geçerli olmadığını fark edebilirsin.
20 Temmuz’da Satürn, 5.5 ay süren geri hareketini bitirerek 3.evinde ileri hareketine başlıyor. Geçtiğimiz 5.5 ayda zeka ve her türlü beceri gerektiren konularda aklını toplaman zorlaşmıştı. Konulara odaklanman zordu, sıklıkla aklın dağılıyordu. Oysa bitirmen gereken işlerin çokluğu üzerinde baskı da kuruyordu. 20 Temmuz’dan sonra baskının azaldığını, zihninin açıldığını, konsantrasyonunun düzeldiğini ve işlerin daha kolay tamamlandığını hissetmeye başlayacaksın. Özellikle 5-10 Eylül arası doğan Başaklar için bunlar daha çok hissedilecek. Bu konulardaki tam çözülme 2-3 ay sonra gelebilir ama şeytanın bacağı artık kırılmış olacak.


26 Temmuz’da Mars’ın da 3.evine girmesiyle hızlanacaksın. Zihnin de hızlanacak, bedenin de. Çok meşgul olmak isteyeceksin ve olacaksın da ama bunlar genelde küçük küçük birçok değişik projeyi bir anda yapma isteğinden kaynaklanan meşguliyetler olacak. TERAZİ BURCU

16 Temmuz’da Jüpiter, Yengeç burcundan Aslan burcuna, 10.evinden 11.evine geçiyor. Jüpiter’in bu evdeki etkilerini hemen hissedemeyebilirsin. Terazi burcunun ilk derecelerinde doğmuş kişiler, 22-27 Eylül doğumlular ve yükselen burcun erken derecelerinde doğanlar bu etkiyi daha çabuk hissederler. Yavaş yavaş doğum günü veya yükselen saati sırasına göre diğer Teraziler de Ağustos 2015’e kadar muhakkak hissedecektir.  Jüpiter en şanslı gezegendir. Geçtiği yerleri büyütür, genişletir, uğradığı yerlere baharı getirir.

Jüpiter, geçtiğimiz 12 ay boyunca senin 10. evindeydi. Bu süreçte profesyonel anlamda, kariyerin konusunda oldukça şanslı bir dönem geçirmiş olmalısın. Kariyer hedeflerini gerçekleştirdiğin, işindeki başarının ödüllendirildiği bir dönem olmuş olmalı.  Tabii Jüpiter geçen yıl çok sert açılar aldığı için istediğin kadar yükselmemiş olabilirsin ama yine de genel olarak şanslı bir profesyonel hayatın oldu. Hayallerindeki işe veya konuma sahip olmuş olabilirsin. Mesleki geleceğin ve hayattaki yönün adına sağlam adımlar atılmış bir sene idi.

11.evindeki Jüpiter, bir yıl boyunca odağının kariyerinden popülerliğe geçeceğini gösterir. Geçen yıl çok hırslıydın, bu yıl da popüler olmalısın. Hırsının, emeğinin karşılığını ünvanlarla alabilirsin. Jüpiter’in 11.evindeki seyrinde sosyalleşme devri başlıyor. Network’unu, çevreni genişletirsin. Değişik kesimlerden, değişik konumlardan birçok insanla tanışırsın. Bu sürede tanıştığın kişilerle şimdilik yüzeysel bir ilişkin olsa da uzun vadede sana çok iyi fırsatlar sunabilecek önemli kişiler olacaklar. Bol bol sosyalleşecek, çeşitli grup ortamlarında yer alacaksın. Arkadaşlarınla beraber yeni bir iş kurabilirsin.

Geleceğine dair güvenin artacak ve her işin üstesinden gelebileceğine dair üzerine iyimser bir hava gelecek. Kendine bir hedef belirler ve o hedefe doğru adımlar atarsın. Bu süreçte genel olarak daha değişik, enteresan, pek sana uygun olmasa da denemekten kaçınmadığın durumlarla karşılaşırsın. Mesleğinden kazandığın gelirleri de temsil eden 11. evdeki şanslı Jüpiter mesleki gelirini artırmana da olanak sağlar. 11.ev yüksek miktardaki paraların evidir. Bu dönemde karşılaştığın kişiler ve kurduğun çevreler sana birkaç sene sonra büyük paralar kazanmanı sağlayacak temelleri atarlar.

Jüpiter her konuyu büyütür. İyi olmayan durumları da büyütebilir. Aşırılıkların gezegeni Jüpiter 11.evde çevrene tutamayacağın sözler vermene sebep olabilir. Bu kadar iyimser sözlerle ve her işin altından kalkabilir tavırlarının karşılıksız kalması halinde bazılarını üzebilirsin.

20 Temmuz’da Satürn, 5.5 ay süren geri hareketini bitirerek 2.evinde ileri hareketine başlıyor. Satürn, geri hareketliyken gecikmelere, engellere sebep olur. Geçtiğimiz 5.5 ayda mali sorumluluklarında sıkıntılar yaşıyorduysan artık rahatlayabilirsin. Sanki maddi kaynakların kurumuş gibiydi. Paran hiçbir şeye yetmiyordu. Satürn’ün ileri hareketiyle bundan sonra akıllı yatırım kararları alabilir ve maddi durumunu düzene koyabilirsin. Özgüvenin zedelenmiş olabilir, kendini bir konuda ezdirmiş olabilirsin ama 20 Temmuz’dan sonra sorumluluk baskılarının ve özgüven yaralarının azaldığını hissetmeye başlayacaksın. Özellikle 5-10 Ekim arası doğan Teraziler için bunlar daha çok hissedilecek. Bu konulardaki tam çözülme 2-3 ay sonra gelebilir ama şeytanın bacağı artık kırılmış olacak.


26 Temmuz’da Mars’ın da 2.evine girmesiyle hızlanacaksın. Mars 8 aydır senin burcundayken öfkeni kontrol etmekte, tartışmalardan geri durmakta zorlanıyor olmalıydın. Mars’ın senin burcundan çıkıp Akrep’e girmesiyle eskisi gibi kibar ve nazik Terazi moduna geri dönüyorsun. Artık enerjin normale dönüyor ve odağını dört ay boyunca özgüvenine, maddi güvenliğine ve malına mülküne çeviriyorsun.  AKREP BURCU

16 Temmuz’da Jüpiter, Yengeç burcundan Aslan burcuna, 9.evinden 10.evine geçiyor. Jüpiter’in bu evdeki etkilerini hemen hissedemeyebilirsin. Akrep burcunun ilk derecelerinde doğmuş kişiler, 23-28 Ekim doğumlular ve yükselen burcun erken derecelerinde doğanlar bu etkiyi daha çabuk hissederler. Yavaş yavaş doğum günü veya yükselen saati sırasına göre diğer Akrepler de Ağustos 2015’e kadar muhakkak hissedecektir.  Jüpiter en şanslı gezegendir. Geçtiği yerleri büyütür, genişletir, uğradığı yerlere baharı getirir.

Jüpiter, geçtiğimiz 12 ay boyunca senin 9. evindeydi. Bu süreçte kendini özgürleştirmiş olmalısın. Yeni şeyler denemek ve yaşamak için kendine ait alanlar ve zamanlar yaratmış olmalısın. Büyük planların olmuş ve bu planların gerçekleşmesi konusunda da büyük ümitlerin olmuş olmalı. Eğitim, yayıncılık, hukuk, seyahat gibi konularla ilgili bir mesleğin varsa kariyerinde oldukça parlak bir dönem geçirmiş olmalısın.  İyimserdin. Genel olarak hayat, keşiflerle ve deneyimlerle dolu bir yerdi. Sen de bunları yaşamak için alabildiğince özgürdün. Tabii Jüpiter geçen yıl çok sert açılar aldığı için bunların tamamını coşkuyla yaşamamış olabilirsin ama yine de normalden daha çok değişik şey denemiş, daha çok seyahat etmiş olmuştun.

10.evindeki Jüpiter, bu yıl profesyonel anlamda, kariyerin konusunda oldukça şanslı bir dönem geçireceğini gösterir. Kariyer hedeflerini gerçekleştirdiğin, işindeki başarının ödüllendirildiği bir dönem olacaktır. Hayallerindeki işe veya konuma sahip olman sandığından çok daha az eforla mümkün olacaktır. Mesleki geleceğin ve hayattaki ilerleyişin adına sağlam adımlar atacağın bir sene olacak. Geleceğine dair güvenin arttığı ve aklına koyduğun her şeyi yapabileceğini hissettiğin güçlü bir dönem seni bekliyor. Hayatının gidişatı hakkında da kafa yoracağın ve bu gidişatı değiştirip bambaşka bir kariyer yoluna sapma gibi fikirlerin varsa bunu kolaylıkla yapabileceğin zamanların olacak.

Jüpiter her konuyu büyütür. İyi olmayan durumları da büyütebilir. Aşırılıkların gezegeni Jüpiter 10.evde kariyer hırslarını artırabilir. Gerçekten sana çap olarak büyük gelen işlere soyunabilir, itibarını zedeleme riskleriyle karşı karşıya gelebilirsin.

20 Temmuz’da Satürn, 5.5 ay süren geri hareketini bitirerek 1.evinde, senin burcunda, ileri hareketine başlıyor. Satürn, geri hareketliyken gecikmelere, engellere sebep olur. Geçtiğimiz 5.5 ayda her türlü zorluk seni bulmuştu. Sorumlulukların artasına rağmen disiplinin azalmıştı. Görev bilincini kaybetmiştin. Zorluklara rağmen, kazıya kazıya başarmayı öğrendin. Satürn, neredeyse 2 yıldır Akrep burcunda, sana hayatı zorlaştırmıştı ama buradan çıkmasına çok az kaldı. Satürn, 20 Temmuz’a kadar son bir kriz daha çıkarabilir. Biraz daha dişini sıkmalısın ama sonrasında hayatını kontrol altına alman çok yakın. Özellikle 8-11 Kasım arası doğan Akrepler için bunlar daha çok hissedilecek. Bu konulardaki tam çözülme 2-3 ay sonra gelebilir ama şeytanın bacağı bir kere kırılmış olacak. 


Geçtiğimiz 8 aydır 12.evinde bulunan Mars yüzünden enerji seviyen düşüyor, özellikle başkalarıyla beraberken stres seviyen çok artıyordu. Perde arkasında bir sürü iş yapıyordun ama yaptıkların kimsenin gözüne görünmüyordu. 26 Temmuz’da Mars’ın da 1.evine, senin burcuna girmesiyle her işe yetmeye enerjin artacak. Uzun süre üzerinde odaklanamasan da bir süre yeni projeye başlıyorsun.  Öfkeni kontrol etmekte, tartışmalardan geri durmakta zorlanabilirsin.  YAY BURCU16 Temmuz’da Jüpiter, Yengeç burcundan Aslan burcuna, 8.evinden 9.evine geçiyor. Yay burcunun temsilcisi Jüpiter’in bu evdeki etkilerini hemen hissedemeyebilirsin. Yay burcunun ilk derecelerinde doğmuş kişiler, 22-27 Kasım doğumlular ve yükselen burcun erken derecelerinde doğanlar bu etkiyi daha çabuk hissederler. Yavaş yavaş doğum günü veya yükselen saati sırasına göre diğer Yaylar da Ağustos 2015’e kadar muhakkak hissedecektir.  Jüpiter en şanslı gezegendir. Geçtiği yerleri büyütür, genişletir, uğradığı yerlere baharı getirir.

Jüpiter, geçtiğimiz 12 ay boyunca senin 8. evindeydi. Bu süreçte başkalarından finansla faydalar sağlamış olmalısın. Başkalarının paralarına ve kaynaklarına erişimin arttı. Bankacılık gibi, fon yöneticisi gibi, başkalarının paralarını çoğaltarak para kazanıyorsan oldukça şanslı bir dönem geçirdin. Derin ve yüzleşmesi zor konulara odaklanmıştın. Bu konular sana eskisi kadar zor gelmedi. İçinde büyüttüğün sorunlar, daha çok korkular, aslında önemsizleşti. Neden bunları bu kadar büyüttüğüne sen de şaşırdın. İşlerin pozitif yanlarına bakar oldun. Bir konuda kendini veya konuyu değiştirerek bambaşka bir şey yaptın. Eski bir evi renove ettin ve yepyeni hale getirdin veya kurumuş bir araziyi güzel bir bahçeye dönüştürdün. Takıntılı ve manipülasyona açık işlerle uğraştın ve bu uğraşların güzel sonuçlar verdi.

9.evindeki Jüpiter, bu yıl sana ilham vaat ediyor. Derin ve detaydan çıkıp artık büyük resmi göreceğin günler geliyor. Geçen yıl yaşadığın derin, takıntılı ve zor konuların neden yaşandığını anlayacaksın. Buralarda yaşadıklarını ders haline getirip başkalarına da öğretebilirsin. Tecrübelerini paylaşmak isteyeceksin. Bu özellikler, danışmanlık işi ile uğraşanlar için oldukça şanslı günler getirir. Hayatında her şeyin yerli yerine oturduğunu anlayacak ve her şey anlam kazanacak. Dünyaya pozitif bakacaksın.  

Daha açık fikirli olacağın günler geliyor. Başka fikirleri de mutlulukla dinleyeceğin ve fikirlerinden ilham alabileceğin zeki, entelektüel kişilerle, danışman ve gurularla temasların olacak. Bu kişilerden çeşitli yardımlar göreceksin. Belki bu kişilerle bizzat tanışmayacaksın, onları televizyonda görebilir ve etkilenebilirsin çünkü televizyonda olmalarına rağmen sanki adeta sana konuşuyor olacaklar. Bu kişilerin tavsiyelerini muhakkak dinlemelisin çünkü Jüpiter bu kişiler aracılığıyla çok bereketli fırsatlar sunacaktır. Bu yıl eskisinden daha çok seyahat edeceksin. Yabancılarla ilişkin artacak. Bu artan ilişkiler ve seyahatler bir sonraki sene kariyerinde sana destek verecek.

Jüpiter her konuyu büyütür. İyi olmayan durumları da büyütebilir. Aşırılıkların gezegeni Jüpiter 9.evde iyimserliğini aşırı artırabilir. Olmayacak işleri iyimserliğinle onaylayabilir, ve varsayımlarının yanlış çıkması riskleriyle karşı karşıya gelebilirsin.

20 Temmuz’da Satürn, 5.5 ay süren geri hareketini bitirerek 12.evinde ileri hareketine başlıyor. Satürn, geri hareketliyken gecikmelere, engellere sebep olur. Geçtiğimiz 5.5 ayda geçmiş travmalarından ve duygusal yüklerinden arınmanı gerektiren durumlarla karşılaştın. Bu durumlarla yüzleşmek sana zor gelmiş olabilir ama 20 Temmuz’dan sonra bırakman gerekenleri bırakmak, unutman gerekenleri unutmak konusunda daha rahat olacaksın. Belki de uzun vadeli bir yatırımın konusunda kafan karışmıştı. Bu yatırımın çöp olduğunu sanıyordun ama bunun hiç de sandığın gibi olmadığını önümüzdeki aylarda anlayacaksın. Özellikle 7-11 Aralık arası doğan Yaylar için bunlar daha çok hissedilecek. Bu konulardaki tam çözülme 2-3 ay sonra gelebilir ama şeytanın bacağı bir kere kırılmış olacak.


Geçtiğimiz 8 aydır 11.evinde bulunan Mars yüzünden çok sosyalleşmiş, birçok insanlar tanışmış ve  gelecekte iyi olması ümidiyle birçok projeye atılmıştın. 26 Temmuz’da Mars’ın da 12.evine girmesiyle kendini inzivaya alabilirsin. Enerji seviyen düşüyor ve geçen sekiz aydaki gibi bir sosyalleşme ortamı seni yormaya başlıyor. Enerji buldukça işlerini yapmaya çalışsan da önümüzdeki dört ay biraz geri planda kalmayı tercih ediyorsun. 


OĞLAK BURCU

16 Temmuz’da Jüpiter, Yengeç burcundan Aslan burcuna, 7.evinden 8.evine geçiyor. Jüpiter’in bu evdeki etkilerini hemen hissedemeyebilirsin. Oğlak burcunun ilk derecelerinde doğmuş kişiler, 22-27 Aralık doğumlular ve yükselen burcun erken derecelerinde doğanlar bu etkiyi daha çabuk hissederler. Yavaş yavaş doğum günü veya yükselen saati sırasına göre diğer Oğlaklar da Ağustos 2015’e kadar muhakkak hissedecektir.  Jüpiter en şanslı gezegendir. Geçtiği yerleri büyütür, genişletir, uğradığı yerlere baharı getirir.

Jüpiter, geçtiğimiz 12 ay boyunca senin 7. evindeydi. Bu süreçte ikili ilişkilerinde büyük bir artış ve kolaylık yaşadın. İnsanlarla daha kolay geçindin, onlara hayatında daha çok yer verdin. Duygusal bir burç olmasan da bu dönemde insanlarla duygusal bağını güçlendirdin. Yeni bir iş veya gönül ilişkin olmuş olabilir. Bu ilişkilerde çok rahat ve çok mutlu oldun. Hatta belki de evlendin, evlenme fikrine yakın hale geldin. Geçtiğimiz aylarda Jüpiter çok sert açılar aldığı için belki istediğin kadar iyi ilişkiler kuramamış olabilirsin ama şu son kısa süreçte bu konularda daha rahat ediyorsun. Eğer bir sevgilin olmadıysa da artık ikili bir hayat istediğine dair kafanda netsin. Huzurlu beraberlikler için bazı şeyleri alttan alman gerektiğini de öğrendin. Toleransın eskisinden çok daha yüksek. Hayatındaki dengeler yerine oturdu ve bu dengeleri daha iyi gözetir oldun.

8.evindeki Jüpiter, bu yıl sana sana ait olmayan kaynaklardan finansal faydalar sağlayacaktır. Başkalarının paralarına ve kaynaklarına erişimin artacak. Bankacılık gibi, fon yöneticiliği gibi, başkalarının paralarını çoğaltarak para kazanıyorsan oldukça şanslı bir dönem geçireceksin. Derin ve yüzleşmesi zor, yüzleşmekten hep kaçındığın konulara odaklanacaksın ama bu konular sana eskisi kadar zor gelmeyecektir. İçinde büyüttüğün sorunlar, daha çok korkular önemini kaybedecek. Neden bunları bu kadar büyüttüğüne sen de şaşıracaksın. İşlerin pozitif yanlarına bakacaksın. Bir konuda kendini veya konuyu değiştirerek bambaşka bir şey ortaya çıkaracaksın. Eski bir evi renove edecek veya yepyeni hale getirecek veya kurumuş bir araziyi güzel bir bahçeye dönüştüreceksin. Eski eşyalarının yüzlerini değiştirerek yepyeni görünümlere kavuşturacaksın. Takıntılı ve manipülasyona açık işlerle uğraşacaksın ama bu uğraşların güzel sonuçlar verecektir. Borç ve kredi bulman gerektiğinde bunu kolaylıkla yapabileceksin. Ortaklık işlerde güzel paralar kazanacaksın. Partnerinin gelirinin arttığını göreceksin. Biriyle arandaki duygusal ve cinsel bağ kuvvetlenebilir, bu konularda ciddi adımlar atıp ilişkinizi resmiyete dökmek isteyebilirsiniz.

Jüpiter her konuyu büyütür. İyi olmayan durumları da büyütebilir. Aşırılıkların gezegeni Jüpiter 8.evde saplantılı davranışları da artırabilir. Uygunsuz kişilere karşı duygusal saplantılar geliştirebilir, partnerine aşırı kıskanç tavırlar sergileyebilirsin. Böyle durumlar ortaya çıkarsa Jüpiter’in sunduğu bir danışmandan destek alarak saplantılarına ve kıskançlıklarına sebep olan psikolojik engellerini aşabilirsin.

Oğlak burcunun yönetici gezegeni Satürn 20 Temmuz’da 5.5 ay süren geri hareketini bitirerek 11.evinde ileri hareketine başlıyor. Satürn, geri hareketliyken gecikmelere, engellere sebep olur. Geçtiğimiz 5.5 ayda hayatındaki hedeflerine ulaşman konusunda önüne engeller çıkıyor ve bir yandan da bu hedeflere varmanı gerektiren baskılar oluşuyordu. Artık hedeflerini mümkün görmemeye başlamış veya revize etmek zorunda kalmış olabilirsin. Sosyal çevrenden ve arkadaşlarından da yeterince destek de alamıyordun. Hayattaki ilerleyişin adeta yavaşlamıştı. 20 Temmuz’dan sonra hedeflerini gerçekleştirmek konusunda daha rahat olacaksın. Belki de onları artık revize ettin ve daha mümkün hale soktuğun için özellikle 7-11 Ocak arası doğan Oğlaklar bu çözülmeyi daha iyi hissedecek. Bu konulardaki tam rahatlama 2-3 ay sonra gelebilir ama şeytanın bacağı bir kere kırılmış olacak.


Geçtiğimiz 8 aydır 10.evinde bulunan Mars da 26 Temmuz’dan sonra Satürn’le beraber 11.evinde olacak. Mars’ın 10.evdeki seyri esnasında hayatının gidişatına ve hedeflerine odaklanmıştın. Bazı hedeflerini revize ettin, bazılarından vazgeçtin, belki onların yerine yeni hedefler koydun. Hayat yolunu sağlamlaştırdın. 11.evdeki Mars’la hedeflerini uzun vadeye çekiyorsun. Artık kısa vadeli düşünmekten çıkıp daha geniş bir çerçevede hayatını değerlendiriyorsun. Bu konuda arkadaşlarından ve networkundan da destek alıyorsun. 


KOVA BURCU


16 Temmuz’da Jüpiter, Yengeç burcundan Aslan burcuna, 6.evinden 7.evine geçiyor. Jüpiter’in bu evdeki etkilerini hemen hissedemeyebilirsin. Kova burcunun ilk derecelerinde doğmuş kişiler, 22-27 Ocak doğumlular ve yükselen burcun erken derecelerinde doğanlar bu etkiyi daha çabuk hissederler. Yavaş yavaş doğum günü veya yükselen saati sırasına göre diğer Kovalar da Ağustos 2015’e kadar muhakkak hissedecektir.  Jüpiter en şanslı gezegendir. Geçtiği yerleri büyütür, genişletir, uğradığı yerlere baharı getirir.
Jüpiter, geçtiğimiz 12 ay boyunca senin 6. evindeydi. Bu süreçte işinde gücündeydin. Büyük bir projenin altından kalkıyordun. Yeni ve çok sevdiğin bir işe girdin belki de. Hala mevcut işinde mutsuzsan Jüpiter’in son turlarından faydalanıp kendine yeni ve güzel bir iş bulabilirsin.  İş yerinde daha çok nefes almak istedin ve aldın da. Mesai arkadaşlarınla aran oldukça iyiydi. Hayatına düzen getirmeye çalıştın. Yattığın, kalktığın, yemek yediğin saatleri düzene koydun.

7.evindeki Jüpiter, bu yıl sana ikili ilişkilerinde sayıca artış ve nitelikçe de kolaylar ve mutluluklar yaşatacaktır. İnsanlarla daha kolay geçinirsin, onlara hayatında daha çok yer verirsin. Mesafeli bir burç olsan da bu dönemde insanlarla duygusal bağını güçlendirirsin. Yeni bir iş veya gönül ilişkin olabilir. Bu ilişkilerde çok rahat, keyifli ve çok mutlu olursun. Evlenebilirsin, evlilik kararı ve teklifi alabilirsin. Geçtiğimiz aylarda Jüpiter çok sert açılar aldığı için belki istediğin kadar iyi bir hayat düzeni kuramamış olabilirsin ama bu süreçte bu konularda daha rahat ediyorsun. Eğer bir partnerin olmuyorsa da artık ikili bir hayat istediğinden çok eminsin. Huzurlu beraberlikler için bazı şeyleri alttan alman gerektiğini öğreniyorsun. Toleransın eskisinden çok daha yüksek oluyor. Hayatındaki dengeler yerine oturuyor ve bu dengeleri daha iyi gözetir oluyorsun. Evli Kovalar eşiyle  daha huzurlu bir süreç yaşar. İş ortaklıkları ve her türlü ikili anlaşmalar konusunda Jüpiter’in onlara sunduğu fırsatlara açık olmalıdır. Jüpiter bu zamanda kötü fırsat çıkarmaz.

Jüpiter her konuyu büyütür. İyi olmayan durumları da büyütebilir. Aşırılıkların gezegeni Jüpiter 7.evde sırf ortak olmak, evlenmek veya beraber olmak uğruna uygunsuz durumlarda bile gereksiz bir tolerans gösterebilir. Böyle durumlar ortaya çıkarsa bir danışmandan, tecrübeli kişilerden tavsiye almalısın.

Kova burcunun yönetici gezegeni Satürn 20 Temmuz’da 5.5 ay süren geri hareketini bitirerek 10.evinde ileri hareketine başlıyor. Satürn, geri hareketliyken gecikmelere, engellere sebep olur. Geçtiğimiz 5.5 ayda iş hayatındaki sorumlulukların çok artmıştı. Hedeflerin, başardıkların ve başaramadıkların konusunda kafan karışmıştı.  Elinde başarmak zorunda olduğun işler vardı ve bunları gerçekleştirmek için ne kadar çalışırsan çalış, önüne hep engeller çıkıyordu. Kariyerindeki ilerleyişin adeta yavaşlamıştı. İstediğin terfiyi, takdiri alamıyordun. 20 Temmuz’dan sonra kariyer hedeflerini gerçekleştirmek konusunda daha rahat olacaksın. Belki de onları artık revize ettin ve daha mümkün hale soktuğun için özellikle 7-11 Şubat arası doğan Kovalar bu çözülmeyi daha iyi hissedecek. Bu konulardaki tam rahatlama 2-3 ay sonra gelebilir ama şeytanın bacağı bir kere kırılmış olacak.


Geçtiğimiz 8 aydır 9.evinde bulunan Mars da 26 Temmuz’dan sonra Satürn’le beraber 10.evinde olacak. Mars’ın 9.evdeki seyri esnasında kendi doğrularını savunmak konusunda çok inatçıydın. Hayatını geliştirme ve değiştirmekle uğraşıyordun. 10. Evdeki Mars sayesinde kariyerine ve kariyer hedeflerine odaklanabiliyorsun. Bu konudaki enerjin yüksek. Yeterince disiplinlisin de. Eninde sonunda başaracaksın ama acele etmek iyi olmayacak. Buraya emin adımlarla ilerlemen gerek. BALIK BURCU

16 Temmuz’da Jüpiter, Yengeç burcundan Aslan burcuna, 5.evinden 6.evine geçiyor. Balık’ın yönetici gezegeni Jüpiter’in bu evdeki etkilerini hemen hissedemeyebilirsin. Balık burcunun ilk derecelerinde doğmuş kişiler, 22-27 Şubat doğumlular ve yükselen burcun erken derecelerinde doğanlar bu etkiyi daha çabuk hissederler. Yavaş yavaş doğum günü veya yükselen saati sırasına göre diğer Balıklar da Ağustos 2015’e kadar muhakkak hissedecektir.  Jüpiter en şanslı gezegendir. Geçtiği yerleri büyütür, genişletir, uğradığı yerlere baharı getirir.

Jüpiter, geçtiğimiz 12 ay boyunca senin 5. evindeydi. Bu süreçte eskisinden daha flörtçü, romantik ve eğlence odaklıydın. Etrafındakiler seninle çok ilgiliydi. Seni şımartan bir sürü ilgiyi üzerinde toplamıştın. Dikkatleri çekmiştin. Egon pırıl pırıl parlamıştı. Kalbini kolaylıkla yeni insanlara açmıştın. Aşkların, gönül eğlencelerin bol olmuştu. 5.ev aynı zamanda çocukların evidir. Çocuk sahibi olmuş ya da olmaya karar vermiş de olabileceği gibi içindeki çocuğu ortaya çıkarmış olabilirsin. Bir çocuk gibi hesapsız kitapsız, kendini olayların akışına bırakmış ve içinden geldiği gibi eğlenmişsindir.  

İşte artık bu eğlenceli dönem duruluyır ve 6.evine giren Jüpiter, bu yıl sana bir sürü iş ve meşguliyet çıkarır. Bir dünya projenin altından kalkma becerisi verir. Yeni ve çok sevdiğin bir işe girebilirsin. Bir sürü yeni iş fırsatı kapını çalabilir, hangisini değerlendireceğini şaşırırsın. Jüpiter bu zamanda kötü fırsat çıkarmaz. Hepsi de birbirinden iyi teklifler alabilirsin. İş yerinde kendine ait alanların olsun istersin ve bunu elde edersin. Mesai arkadaşlarınla aran iyileşir.

Hayatına düzen getirmeye çalışırsın. Yattığın, kalktığın, yemek yediğin saatleri düzene koyabilirsin. Jüpiter bazen tembellik de katabilir. Yapı itibariyle rahat bir tipsen, daha da rahatlayıp sağlığına ve düzenine hiç dikkat etmez ve kendini salabilir, kilo alabilirsin. Jüpiter şanslı olduğu için bu durum sana şimdilik sağlık sorunları çıkarmaz ama Jüpiter başka evlere girince acısı çıkabilir. Hale hazırda bir sağlık sorunun varsa bu konuda yeni ve sana çok iyi gelen bir tedaviye veya küre başlayabilirsin.

Disiplinli bir Balıksan adeta bir sağlık uzmanına, diyetisyen ya da spor koçuna dönüşebilirsin. Her yediğin lokmanın besin değerini bilir, kalori sayarsın. Şekersiz, yağsız kek tarifleri öğrenebilirsin.

Satürn 20 Temmuz’da 5.5 ay süren geri hareketini bitirerek 9.evinde ileri hareketine başlıyor. Satürn, geri hareketliyken gecikmelere, engellere sebep olur. Geçtiğimiz 5.5 ayda hayatını geliştirmek, değişik şeyler denemek konusunda sıkıntıların vardı. Eğitim/hukuk/tıp/yayıncılık gibi işlerle uğraşanların iş hayatlarındaki sorumlulukları çok artmıştı. Öğrencilerin hocalarıyla sorunları olmuş olabilir. Yabancılarla ilişkiler, büyük projeler bir türlü istediğin hızda ilerlemiyordu.  İşte 20 Temmuz’dan sonra bu konularda daha rahat olacaksın. Belki de deneyimlerinin ne olması gerektiğini, büyük projelerin gözden kaçmış detaylarını revize edip ilerlemelerini daha mümkün hale getirdiğin için özellikle 7-11 Mart arası doğan Balıklar bu rahatlamayı daha iyi hissedecek. Bu konulardaki tam rahatlama 2-3 ay sonra gelebilir ama şeytanın bacağı bir kere kırılmış olacak.


Geçtiğimiz 8 aydır 8.evinde bulunan Mars da 26 Temmuz’dan sonra Satürn’le beraber 9.evinde olacak. Mars’ın 8.evdeki seyri esnasında, derinlerde bir yerde, içinde seni zorlayan konuları çözmek için uğraştın. Değiştirmeyi hiç istemediğin bir şeyi değiştirmek zorunda kalmışlığın zorlukları olabilir. Başkalarının veya ortağının, eşinin paralarıyla ilgili, kredi ve borçlarla ilgili konularda bir fikir değişikliğine gitmek zorunda kaldın. Mars’ın 9.evdeki seyri esnasında ise önümüdeki 4 ay boyunca kendi doğrularını savunmak konusunda çok inatçı olabilirsin. Satürn’le beraber hayatını geliştirmek ve değiştirmek için uğraşmaya hazırsın. Daha çok seyahat edebilir, yeni bir eğitim programına veya dil kursuna başlayabilirsin. Değişik, yeni şeyler öğrenmek ve yaşamak lazım gelecek. 

Sonraki YazıSonraki Kayıt Önceki YazıÖnceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum:

Yorum Gönder