Mars - Kuzey Ay Düğümü Üçgeni

Tutkulu, hırslı, enerjik Kuzey Ay Düğümü (Rahu) 1 - 5 Aralık 2019'da aksiyon gezegeni Mars'a tam üçgen yapacak. Mars, bu süreçte Swati nakşatrasında, maddi fırsat ve hırsların gezegeni Venüs'ün yönettiği, vedik sistemde Terazi burcunda olacaktır. 

(Batı astrolojisine göre bu esnada Mars, 7°-11° Akrep; Rahu da 8°-9° Yengeç burcunda olacaktır.)

Uzun zamandır ilerlemeyen, tutuklu kalmış konuların hızla ilerlemesine dair kuvvetli bir etki olan Mars ve Rahu görünümleri, hedefinize giden yolda karşınıza çıkabilecek kişi ve durumların nazikçe kenarından geçmek veya onlara çekilmelerini rica etmek yerine onları hırsla kenara itmenize de sebep olabilir. Bu adeta, 'yeterince bekledim, bir saniye daha beklemeye tahammülüm yok'a benzeyen, fırtına gibi bir etkidir. 

Sağlık açısından tansiyon fırlatabilen, hızlı araç sürdürebilen, bedeninizi fazlasıyla zorlayabildiğiniz zamanları gösterir. Mars'ın Rahu'nun aşırı enerjisine maruz kalmasını az baharatlı, ılık veya soğuk yiyecekler tüketerek, süt içerek de azaltabilirsiniz. Yoga yapanlar için savaşçı pozu da yüksek enerjinizi dengede tutmaya yarayabilir. 

Özellikle doğum haritanızda Mars ile Rahu üçgeni veya kavuşumu veya bahsi geçen derecelerde gezegenleriniz varsa; mesleğinizde, spor müsabakalarında veya maceralı işlerinizde pozitif gelişmeler yaşayabilseniz de aceleden kaynaklanabilecek dikkatsizlik ve engelleniyormuşsunuz gibi hissetmenizden kaynaklanabilecek öfkenize dikkat de etmelisiniz. 

Şaibeli işlerin gezegenimsisi de olabilen Rahu, ticaret yıldızı Swati'deki Mars'a görünürken karanlık ticari anlaşmalar imzalamaya da meyillidir. Özellikle Aralık ayının ilk haftasında kulağa fazla iyi gelen anlaşmalara karşı dikkatli olmakta fayda vardır. 

Özetle adrenalin seviyesi yüksek bu haftada adrenalin kaldıramayacak yapıdaysanız sakin kalmaya çalışın. Tıkanık mevzular siz kendinizi çok zorlamadan da açılacaktır. 


Yeşim Arpat
[email protected]
Önceki YazıÖnceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum:

Yorum Gönder