Neptün 5. Evde


Neptün, adeta aseton gibidir. Ne kadar dökerseniz dökün, uçar gider. Gözükmez olur. Karmik bir gezegen olması itibariyle kişinin bir türlü bağ kuramadığı, ait hissedemediği, birleşemediği konuları gösterir. Bu bağ kuramamak kişinin yaptığı veya yapmadığı bir şeyle de alakalı değildir. Ne olursa olsun kişi Neptün’ün yerleştiği eve dair tam bir aidiyet hissi geliştiremez. Bu his gelişmediğinde kişi Neptün’ün tam karşısındaki evle alakalı konularda daha anlamlı bağlar kurmak, ona ait hissetmek üzere harekete geçer. Neptün’ün yerleştiği eve dair somut gelişmeler ancak kişi karşıt evi geliştirdikçe ve manevi olarak olgunlaştıkça mümkün olur.

Neptün’ü 5. evinde yerleşmiş kişinin sevmek, keyif duymak, yaratıcı olmak konularında kendini adeta bir boşlukta hisseder. Kişinin sevgisi de keyfi de uçucu olabilir. Keyif aldığı şeyleri binlerce kez yapsa da yetemeyebilir. Yarattığı güzellikler yeterince iyi gelmeyebilir. Sevmek, keyif duymak, güzellikler yaratmak etrafındaki tatminsizlikleri onları rahatsız ettiğinde kendileriyle benzer ilgili alanlarına sahip dostlar ve arkadaşlar bularak bu ortaklıkta sevgi ve keyif arar. Kişi manevi olgunluğa ulaştığında kişisel olarak da sevgi ve keyif hissedebilir.

Yaratıcılığın evi olan 5.evde Neptün’ü olan kişiler sanattan anlayan, ince zevkli kişilerdir . Kendilerinin de resim, müzik, dans, drama, edebiyat, tasarım alanlarında yaratıcı becerileri vardır. Bir sanat dalında çok yetenekli olmasına rağmen o dalda ilerlemek istemeyen biri de olabilir. Ama becerilerinden kişisel keyif almaları veya onları hayata geçirmeleri ancak benzer becerileri olan gruplar içinde mümkün olabilir.

Çocukların da evi olan 5. Evde yerleşmiş Neptün’e sahip kişiler çocuk sahibi olmak istemeyebilirler. Bu etki tek başına çocuk sahibi olamama etkisi değildir. Bu, çocuk sahibi olmak istememe etkisidir. Kişi, başkalarının çocuklarına ebeveynlik yapmaya (mesleği gereği veya çocuk sahibi biriyle evlilik yoluyla) daha açıktır. Eğer Neptün, Mars ve Satürn gibi gezegenlerden sert görünümler alıyorsa kişi çocuk sahibi olmakta güçlükler yaşayabilir. Ebeveyn olabilmiş olan 5.ev Neptün’üne sahip kişilerin özellikle ilk çocukları hassas, hayalperest veya sanatçı ruhlu olabilir.

Aşk hayatının da evi olan 5. Evdeki Neptün, kişinin aşk hayatını da kaotikleştirebilir. Kişi, aşk hayatında dikkatsiz ve özensiz olabilir. Aynı anda birden fazla kişiye de aşık olabilir. Karmaşık hayatları olan kişilere aşık olabilir ve onların hayat karmaşasını kendi üzerine de alabilir.

Neptün 5. evinizden transit yapıyorsa yukarıda bahsettiğim durumları Neptün’ün bu geçişi esnasında, yani yaşamınız boyunca değilse de bu transitin gerçekleştiği zaman dilimi içerisinde yaşayabilirsiniz.


Sonraki YazıSonraki Kayıt Önceki YazıÖnceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum:

Yorum Gönder