Gelecek Öngörüleri

Önümüzdeki belirli bir dönemin size özel astrolojik etkilerini merak ettiğiniz dönemin uzunluğuna göre dört değişik yöntemle yorumlayabiliriz. Doğum haritanız, merak ettiğiniz dönemin haritasıyla karşılaştırılarak astrolojik analiz yapılabilir.

  1. İlerletilmiş (Progres) Doğum Haritası: Doğumunuzdan itibaren geçen her yıl için Güneş’in bir derece ilerletilmesiyle yeni bir gökyüzü haritası oluşturulur. Progres harita birkaç yıllık etkiler için idealdir.
  2. Güneş Dönüşü Haritası (Solar Return): Bu seneki doğumgününüzden itibaren bir senelik haritanızdır.
  3. Ay Dönüşü Haritası (Lunar Return): Birer aylık astrolojik etkileri çıkarır.
  4. Transit Harita: Astrolojik analizin günlük detayına girebilir.

1. İlerletilmiş (Progres) Doğum Haritası:

Astrolojide doğumdan sonraki yıllar için harita evlerinin ve gezegenlerinin gökyüzünde bulunacakları yerleri hesaplayarak, bunların doğum elemanları ile ilişkilerinin gösterilmesine “İlerletme” (Progresyon) adı verilir. Yani diyelim siz 24 Temmuz 1977’te Kocaeli’nde doğdunuz. Doğumunuzdan itibaren geçen her yıl için Güneş’in bir derece ilerletilmesiyle yeni bir gökyüzü haritası oluşturulur. Güneş’in 1 derece ilerlemesi 1 güne tekabül eder. Bu durumda doğumunuzdan itibaren 3 yıl geçmiş olsa 24 Temmuz +3 gün= 27 Temmuz 1977’nin haritasına bakarız. Bugüne bakarsak sizin doğumunuzun üzerinden 34 yıldan fazla zaman geçmiş ve an olarak 28 Ağustos 1977’nin Greenwich saatine göre sabah 03:44’tür. O anın Kocaeli lokasyonundaki haritası sizin ilerletilmiş haritanızdır.

Progres harita ile doğum haritası birlikte analiz edilir. Gezegenlerin yaptıkları görünümler, açılar hesaplanır. Progres gezegenler ile doğumdaki gezegenler arasında olumlu açılar düzelecek olayları gösterir. Ağır görünümlerin düzelmesini sağlayan progresler büyük önem taşır.

Ağır gezegenler ilerdeki yıllarda fazla bir yer değiştirmezken, hızlı gezegenler oldukça önemli sonuçlar doğuran konumlara geçerler. İlerletilmiş Güneşin yılda yaklaşık 1 derece ilerlediği düşünülürse, yaklaşma ve ayrılma durumunda doğum haritası üzerindeki etkisinin yaklaşık dört sene süreceği ortaya çıkar.

İlerletilmiş haritalar içsel durumu anlatırlar, karakter özelliklerinizin içinde bulunduğunuz zamandaki halini ifade eder ama her zaman olayları açıklamazlar, olayların meydana gelmesi için bu sürecin dış koşullarla da (güneş ve ay dönüşümü haritaları ve transitler) tetiklenmesi gerekir.

2. Güneş Dönüşü Haritası (Solar Return)

Bu seneki doğum gününüzde Güneş’in doğum haritanızdaki Güneş’le kavuştuğu anın haritası Güneş Dönüşü haritanızdır. Bu harita, sizi önümüzdeki yıl nelerin beklediğini anlatır. Bu tıpkı bir senelik doğum haritası gibidir.

Genellikle her yıl farklı bir Yükselen burca sahip olursunuz. Eğer Güneş Dönüşü Yükselen burcunuz, gerçek Yükselen burcunuzla aynı ise o yıl sizin için çok önemli, çok büyük olaylara gebe bir yıl olacak demektir.

Güneş Dönüşü horoskopu bu seneki doğumgününüz ila gelecek yılki doğumgününüz arasındaki bir senelik dönemde gezegenlerin bulunduğu evler ve görünümler itibariyle hangi temaların önem kazanacağını yorumlamamızı da sağlar.

3. Ay Dönüşü Haritası (Lunar Return)

Her ay, AY, doğum haritanızda bulunduğu konuma döndüğü andaki gökyüzü haritası Ay Dönüşü haritanızdır. Ay Dönüşü haritası, önümüzdeki ay içinde gezegenlerin sizin üzerinizdeki duygusal etkilerini anlattığı gibi olayların o ay içindeki gidişatına dair de ipuçları verir.

Ay Dönüşü haritasında en önemli faktörler, evlerin ve Yükselen’in konumudur. Yükselen burç ilk bakılması gerekendir.

4. Transit Harita:

Transit olayı gözleme dayanan bir olaydır ve gerçek yansımadır. Doğum haritanız baz alınarak gökyüzündeki süregelen hareketlerin doğum haritanız üzerindeki etkisine bakarız. Saatlik olarak bile değişebilir. Hızlı gezegenlerin dramatik etkileri pek olmaz.

YEŞİM’E SORUNÖRNEK GELECEK ANALİZİ

Servisimiz

Gelecek Öngörüleri

gelecek-öngörüler-1

TL200

Bazen işlerimizi çok doğru yaparız ama zamanlamamız yanlış olabilir. Önemli olan doğru işi, o iş için en doğru zamanda yapmaktır.

İlişkili Yazılar

Popüler Yazılar