KOÇ Burcu Ekim 2015 Astroloji

KOÇ BURCU EKİM 2015

Ekim ayının ilk yarısı, Yükselen Koç için ilişkileri konusunda kafasının karışabileceği, kandırılabileceği, enerjisinin düşebileceği ama bir şekilde öz disiplinini koruyarak olayların üstesinden gelebileceği bir süre olacak. Ayın ikinci yarısı ise işiyle ilgili gündemlerin çoğalacağı, şanslı çıkışlar yapabileceği bir zaman başlıyor. Ayın son günlerinde ise olayların gerçek sebeplerini araştıracak ve geleceği için en iyisine karar verecek.  

Ekim ayının ilk haftası Yükselen Koç’un 7.evindeki Güneş ve Merkür’le açılıyor. Bu ikili en önemli gündem belirleyicilerdir. Ayın başında Pluto ile kare açı yapan Güneş, ilişkilerinizde kıskançlık dolu ve öfkeli bir soruna işaret edebilir. Gerileyen Merkür’ün yanı sora Neptun’le karşıt açı yapan Mars da bilinçaltınızdaki öfkeyi veya geçmiş bir yaranın yeniden kanayabileceğini gösteriyor. En iyi ihtimalle yanlış anlamalara çok müsaitsiniz. Kandırılmaya da açıksınız. Merkür’ün Satürn açısı ise yeterince disiplinli olursanız, ince hesaplar yaparsanız bu ihtimalleri azaltabileceğinize işarettir.9 Ekim tarihi bu açıdan anahtar bir zaman. 9 Ekim’de Merkür gerilemesi sona erecek ve o güne kadar Koç’un yaşadığı ilişki problemleri çözüme kavuşacak. 

Ekim ayının ikinci haftasında Venüs aylardır bulunduğu Aslan burcundan çıkarak Başak burcuna girecek. Venüs, Başak burcunda hizmet verir, pratiktir, emeğiyle yardımcı olur. Biraz daha vericidir. Dolayısıyla iş yerinde biraz fedakarlık yaparak büyük kazanımlar elde edebilirsiniz. Fakat buna hafta başında çok meyilli olmayabilirsiniz. Bu hafta Güneş’in Uranüs karşıtlığı ilişkilerinizde iniş çıkışlara, özgürlük isteiğinizin bastırmasına veya ani krizlere sebep olabilir.

Ekim ayının üçüncü haftasında Venüs Neptün karşıtlığı gerçeklik algınızı bozabilir. Özellikle işinizle ilgili aşırı iyimser bir hayale kapılabilirsiniz. Bu hafta Mars ve Jüpiter’in 6. Evinizde bir araya gelmesi işinizle ilgili şanslı bir gelişmeye işaret eder. İşinizle ilgili motivasyonunuz yüksektir ve oldukça iyimsersinizdir de.  Bu durumda sizden saklanmış olabilecek bilgilerin peşinde düşerseniz veya doğru soruları sorarsanız bu şanslı gelişmeyi daim kılabilirsiniz.


Ekim ayının son haftasında Boğa burcunda bir dolunay yaşayacağız. 2. Evinizde gerçekleşecek olan bu dolunay yaşadıklarınızın derinliğinden çıkmanızı sağlayacak. Hislerinizin ne anlama geldiğini anlayacaksınız. Her şeyin asıl sebebini öğrenmek yerine size ne kazandırdığına bakacaksınız. Aşırı duygusal kişi ve durumlardan uzak durmayı öğreneceksiniz. Gelecekteki maddi durumunuzla ilgili daha fazla düşünecek ve belki de biraz kaygılanabileceksiniz. Venüs’ün Plüton ile karesi bir yöneticinizle veya kariyerinizle ilgili bir tartışmaya işaret ederken Venüs’ün Jüpiter’le kavuşumu bu gerginliği kolaylıkla kendi lehinize çevirebileceğinizi gösteriyor. 
Sonraki YazıSonraki Kayıt Önceki YazıÖnceki Kayıt Ana Sayfa