YENGEÇ Burcu Eylül 2015 Astroloji

YENGEÇ BURCU EYLÜL 2015

Eylül ayı, Yükselen Yengeç Burcu için kariyerini, itibarını, sorumluluklarını tekrar düşünmesi gerektiğini anlayacağı, belki işinden ayrılacağı veya mühim kişilerle iş ilişkilerini sonlandıracağı bir ay olacak. Bütün bunların yanı sıra kişisel çabalarını da artırması gerektiği meşgul ve yoğun bir ay olacak. Bu ay, Yengeç’in kalabalık bir yapılacaklar listesi var. O yüzden vakti oldukça az.
Bu ay genel olarak herkes için aksiyon dolu bir ay olacak.

  • 6 Eylül’de Yükselen Yengeç Burcunun 2. evindeki Venüs Aslan burcundaki gerilemesini tamamlayıp ileri hareketine geçecek.
  • 13 Eylül’de Başak burcunda, Yükselen Yengeç Burcunun 3. evinde Güneş Tutulması olacak.
  • 17 Eylül’de Merkür, Terazi burcunda, Yükselen Yengeç Burcunun 4.evinde gerilemeye başlayacak.
  • 18 Eylül’de Satürn tekrar Yay burcuna, Yükselen Yengeç’in 6.evine girecek.
  • 25 Eylül’de Mars Başak burcuna, Yükselen Yengeç’in 3.evine girecek.
  • 28 Eylül’de dörtlü Kanlı Ay tutulmasının (tetrad) sonuncusu Koç burcunda, Yükselen Yengeç Burcunun 10.evinde yaşanacak.


Bu hareketlerin Yengeç burcu üzerindeki etkilerini şöyle değerlendirebiliriz:

Venüs Gerilemesi Sona Eriyor
25 Temmuz’dan beri çoğunlukla Aslan burcunda, Yükselen Yengeç’in 2. Evinde gerileyen Venüs, 6 Eylül’de ileri hareketine başlıyor. Bu süreçte ertelediğiniz yatırımlarınıza veya bir sebeple duraksamış kazançlarınıza hız gelebilir. Artık para kazanma ve doğru harcama yapma konusunda daha iyisinizdir. Maddi anlamda kendinizi daha yeterli hissedebilirsiniz. Vazgeçtiğiniz bir lüks ürünü satın almayı veya bir konuda sesinizi duyurmayı tekrar değerlendirebilirsiniz.

Özellikle geçtiğimiz aylarda ailenizle aranızda çıkan sorunlar veya para kayıplarınız çözülür. Yaz aylarında baş gösteren sessizliğiniz azalır. 

Başak Burcunda Güneş Tutulması
13 Eylül’de Başak burcundaki Güneş Tutulması, Yükselen Yengeç Burcunun 3.evinde yaşanacak. Kendi çabalarınızla öğreneceğiniz, edineceğiniz bir beceriye odaklanırsınız. Çevrenizdeki kişilerle daha sık görüşebilir veya yakın çevrenize yeni kişiler eklenebilir. Sosyal medyada daha aktif olacağınız, belki de internet üzerinden başarılı bir iş veya proje yürütebileceğiniz birkaç aylık bir döneme giriyorsunuz.

Kendinize yeni bir iletişim yolu bulabilir, becerilerinizi geliştirebileceğinizi düşündüğünüz kurslara yazılabilir, akrabalarınızla daha sık görüşebilirsiniz. Başarılı toplantılar ve sunumlar yapar ve satış/pazarlama konularında kazançlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Güneş tutulmasına kadar olan sürede yeni projeleriniz konusunda bir karar vermeniz sağlıklı olmayabilir ama tutulmayla beraber yeni başlangıçlarınız çok da güzel başlangıçlar olmaya aday zira Jüpiter de Başak burcunda, tutulmayı destekleyecek ve tutulmayla beraber gelecek olan yeni başlangıçların şans seviyelerini yükseltecektir.

3.evdeki Güneş tutulması, sizi daha bol konuşturan, daha çok iletişime sokan, becerilerinizi geliştiren gelişmelere de işaret ettiğinden kendinize telefon, bilgisayar, tamir seti, bahçe aletleri, kişisel bakım aletleri gibi çeşitli alet ve cihazlar satın alabilirsiniz.

Merkür Gerilemesi
17 Eylül’de Terazi burcundaki Merkür, Yükselen Yengeç’in 4.evinde gerilemeye başlayacak. 9 Ekim’e kadar gerileyecek olan Merkür, Yükselen Yengeç’in hayatında evi, ailesi ve konforunu ilgilendiren konularda kendini sorgulamasına sebep olacak. Gerilemeler esnasında kendi içimize döneriz. Dolayısıyla bu gerileme sırasında ailenize, annenize karşı yaptığınız hatalar, onlarla yaşadığınız iletişim kazaları gibi şeyleri etraflıca düşüneceksinizdir. 24 Eylül’de Güneş de Terazi burcuna girerek ev ve aileyle ilgili her konuda gündeminizi yoğunlaştırsa da Merkür gerilerken ev değişikliği, ev eşyası yeniliği, ev yatırımı kararı almamanızda fayda var. Girişmeyi düşündüğünüz yatırımları önce kendi içinizde iyice değerlendirip gerileme sonrasında harekete geçmeniz daha şanslı netice almanıza sebep olabilir. 

4.ev aynı zamanda konforumuzun da evi olduğu için Merkür gerilerken ev eşyalarınız kırılabilir, beyaz eşyalarınız bozulabilir, evinizin tesisatında problemler ortaya çıkabilir. Benzer sorunları aracınızla da yaşayabilirsiniz. Gerileme esnasında arabanızı, motorunuzu, bisikletinizi değiştirmeyi düşünmemelisiniz.

Satürn Tekrar Yay Burcunda
Satürn Aralık 2014’te Yay burcuna girmişti fakat gerilemesi sebebiyle Haziran’dan beri tekrar Akrep burcuna, Yükselen Yengeç Burcunun 5.evine girmişti. 18 Eylül’den itibaren tekrar ve bir daha Akrep’e dönmemek üzere Yay burcuna, yani 6.evinize girecek. 18 Eylül’e kadar sizi eğlendirmesi, heyecanlandırması, mutluluğunuzu artırmasını beklediğiniz her konuda zorlanabilir, sevgilinizle, çocuğunuzla ilgili sıkıntılı zamanlar yaşayabilirsiniz. Kendi işinizi yapıyorsanız işinizdeki engeller canınızı sıkabilir.

18 Eylül sonrasından 2017 sonuna kadar günlük işlerinizi yerine getirmekte zorlanabilir, iş arkadaşlarınızla sıkıntılı anlar yaşayabilirsiniz. İşiniz çoğalır ve siz ancak en mühim işleri elemek ve önem sırasına göre işlerinizi yapmak zorunda kalabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili konulara daha ciddi eğilmeniz gerekebilir. Daha disiplinli bir yaşam ve diyet düzenine geçmeniz, adeta bir asker gibi yaşamanız gerekebilir. Bu dönemde gereksiz, lüzumsuz işlerin içine çekilmeyeceksiniz, kendinize mantıklı, ayakları yere basan yeni bir iş de bulabilirsiniz.

Mars Başak Burcunda
Mars, 25 Eylül’de Başak burcuna, Yükselen Yengeç Burcunun 3. evine girerek becerilerinizi, çabalarınızı gerektiren, yakın çevrenizi ve toplantı yapmanızı gerektiren ve ilgilendiren her konuda size 13 Kasım’a kadar hız kazandıracak. Projelerinize gelen hızlar yüzünden oldukça fazla telefon görüşmesi ve toplantı yapabilirsiniz. Sık sık kısa seyahatlere çıkmanız gerekebilir veya şehir içinde gitmeniz, uğramanız gereken birçok nokta olabilir. Sosyal medyada daha aktif olur ve işlerinizde hızlı kararlar alabilirsiniz. Bu süreçte hızlı da olsanız adımlarınızı ufak ve daha temkinli atabileceksiniz.

Koç Burcunda Kanlı Ay Tutulması
15 Nisan 2014, 8 Ekim 2014 ve 20 Mart 2015’te üç kez üst üste tam ay tutulması yaşadık. 28 Eylül 2015’te de dördüncü ve serinin sonuncu tam ay tutulmasını yaşayacağız. Tam ay tutulmaları esnasında Ay’ın rengi bakırımsı bir renk aldığı için tam ay tutulmalarına Kanlı Ay tutulması da derler.

Altı ayda bir ay tutulması yaşanır zaten ama tam ay tutulmaları daha nadirdir. Arka arkaya dört adet tam ay tutulmasının sıralanması daha da nadirdir. Bu sebeple Nisan 2014’ten beri süregelen tutulmalara daha büyük önemler atfedilir. Birçok kaynak bu sonuncu ay tutulması esnasında dünyada büyük bir olay, felaket, savaş yaşanabileceğini iddia eder. Bazı spiritüel kaynaklar ise dünyanın büyük bir aydınlanma yaşayacağını bekliyor. Bilmediğimiz şeyleri öğreneceğimiz bir mühim buluş, icat, keşif veya fikrin dünyayı değiştireceği iddiası da vardır.

Yükselen Yengeç Burcunun 10.evinde gerçekleşen bu tutulma, önemli bir sorumluluğunuzdan, yönettiğiniz projelerden, mesleğinizden kopmanız anlamına gelebilir. Uranüs, Merkür ve Kuzey Ay Düğümü etkisi altında bulunan bu tutulmada, uzunca bir süredir yaptığınız işten artık ayrılma vaktinizin geldiğini anlayacağınız ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hep hayalini kurduğunuz bir işin aslında hiç de sizi heyecanlandıran bir şey olmadığını da anlayıp ondan vazgeçebilirsiniz. Nisan 2014’ten beri 10. ve 4. evleriniz ekseninde süregelen bu dörtlü tutulma kendi başınıza kalmanız, kendi huzurunuza yönelmeniz gerektiği ve mesleğiniz adına, sorumluluklarınız adına uğraştığınız şeyleri de nihayetlendirmeniz gerektiğini gösterir. Artık karar alma zamanıdır. Size yeterince destek olmayan işlerinizi, sorumluluklarınızı, yöneticilerinizle ilişkinizi kesmeli ve kesin bir kararlılıkla kendi huzurunuzu ve konforunuzu daha ön planda tutabileceğiniz, daha çok bireysel hareket alanı sağlayan işler bulmalısınız. Ay tutulmalarının etkisi altı ay sürer ama tutulmayı takip eden bir ay en kritik dönemdir. 

Yengeç Burcunun Eylül 2015 dönemine ait aylık burç yorumunu aşağıdaki ekrandan da izleyebilirsiniz:


Sonraki YazıSonraki Kayıt Önceki YazıÖnceki Kayıt Ana Sayfa