KOÇ Burcu Eylül 2015 Astroloji

KOÇ Burcu Eylül 2015


Koç Burcu Eylül 2015
Eylül ayı, Yükselen Koç için ilişkileri konusunda düşüneceği, sınav vereceği, ilişkilerindeki hataları anlayacağı, ilişkileri hakkında kesin kararlar da vermesi gereken bir ay olacak. Bütün bunların yanı sıra işiyle ilgili şanslı gelişmeler de yaşayabilir.

Bu ay aksiyon dolu bir ay.

  • 6 Eylül’de Yükselen Koç’un 5. Evindeki Venüs Aslan burcundaki gerilemesini tamamlayıp ileri hareketine geçecek.
  • 13 Eylül’de Başak burcunda, Yükselen Koç’un 6. evinde Güneş Tutulması olacak
  • 17 Eylül’de Merkür, Terazi burcunda, Yükselen Koç’un 7.evinde gerilemeye başlayacak
  • 18 Eylül’de Satürn tekrar Yay burcuna girecek.
  •  25 Eylül’de Mars Başak burcuna girecek.
  • 28 Eylül’de dörtlü Kanlı Ay tutulmasının (tetrad) sonuncusu Koç burcunda, Yükselen Koç’un 1.evinde yaşanacak.


Bu hareketlerin Koç burcu üzerindeki etkilerini şöyle değerlendirebiliriz:

Venüs Gerilemesi Sona Eriyor
25 Temmuz’dan beri çoğunlukla Aslan burcunda, Yükselen Koç’un 5. Evinde gerileyen Venüs, 6 Eylül’de ileri hareketine başlıyor. Bu süreçte aşk ilişkilerinizde ertelediğiniz veya bir sebeple duraksamış bütün adımlarınızı atabilirsiniz. Artık kalbinizin sesinden daha eminsinizdir. İlişkiniz hakkında karar verebilir durumda oldugunuzu hissedersiniz. Ayrıldığınız biriyle yeniden barışma kararı alabilirsiniz. Ya da hayatınıza yeni biri artık daha rahat girebilir. Kalbiniz yeni bir ilişkiye daha açıktır.

Özellikle serbest meslek sahibi kişilerin duraksayan işleri de açılır. Yaz aylarında baş gösteren mali sıkıntılarınız rahatlamaya başlar. Daha rahat kazanmaya başlarsınız. Uzun süredir ilgilenmediğiniz hobilerinizle de tekrar ilgilenmeye başlayabilir veya yeni hobiler edinebilirsiniz.


Başak Burcunda Güneş Tutulması
13 Eylül’de Başak burcundaki Güneş Tutulması, Yükselen Koç’un 6.evinde yaşanacak. İşinizle ilgili yeni bir gelişme yaşayabilir, yeni bir iş fırsatı yakalayabilirsiniz. Güneş tutulmasına kadar olan sürede iş konusunda yeni bir karar vermeniz sağlıklı olmayabilir ama tutulmayla beraber yeni başlangıçlarınız çok da güzel başlangıçlar olmaya aday zira Jüpiter de Başak burcunda, tutulmayı destekleyecek ve tutulmayla beraber gelecek olan yeni başlangıçların şans seviyelerini yükseltecektir.

6.evdeki Güneş tutulması, sağlığınızla ilgili güzel bir gelişmeye de işaret edebilir. Yeni bir tedavi, diyet veya küre başlayabilir ve bunlardan güzel sonuçlar alabilirsiniz.  


Merkür Gerilemesi
17 Eylül’de Terazi burcundaki Merkür, Yükselen Koç’un 7.evinde gerilemeye başlayacak. 9 Ekim’e kadar gerileyecek olan Merkür, Yükselen Koç’un hayatında ilişkilerle ilgili kendini sorgulamasına sebep olacak. Gerilemeler esnasında kendi içimize döneriz. Dolayısıyla bu gerileme sırasında ilişkilerinizde yaptığınız hatalar, iletişim kazaları gibi şeyleri etraflıca düşüneceksinizdir. 24 Eylül’de Güneş de Terazi burcuna girerek ilişkiler gündeminizi artırsa da Merkür gerilerken yeni bir ilişki kararı almamanızda fayda var. Hayatınıza girmesi muhtemel kişiyi bir süre gözlemleyip gerileme sonrasında harekete geçmeniz daha şanslı neticelenebilir.   


Satürn Tekrar Yay Burcunda
Satürn Aralık 2014’te Yay burcuna girmişti fakat gerilemesi sebebiyle Haziran’dan beri tekrar Akrep burcuna, Yükselen Koç’un 8.evine girmişti. 18 Eylül’den itibaren tekrar ve bir daha Akrep’e dönmemek üzere Yay burcuna girecek. 18 Eylül’e kadar geçmiş travmalarınızı, hatalarınızı, borçlarınızı kapatacağınız bir dönem olacak. Sonrasında ise inandığınız şeyleri sorgulayacağınız, inançlarınız konusunda daha ciddi olacağınız bir döneme girersiniz. Yeni ufuklar açmak için başladığınız projelere daha ciddi eğilir, eğitiminizi daha ciddiye alırsınız. Geçmişinize kıyasla daha muhafazakar bir yaşam tarzınız olur çünkü hayatı oldukça ciddiye aldığınız bi dönem başlıyor. Yabancı ülkelerle olan iş ve eğitim amaçlı ilişkileriniz ve seyahatleriniz artabilir ama keyif amaçlı ilişki ve seyahatler azalabilir. Satürn, iş ve uzun vadeli hedeflerinizle alakalı her şeyi artırır ama zevkine, öylesine, boş vakit aktivitesi olsun diye uğraştığınız şeyleri kısar.


Mars Başak Burcunda
Mars, 25 Eylül’de Başak burcuna, Yükselen Koç’un 6. Evine girerek işinizle, düzeninizle, mücadele ettiğiniz her konuda size 13 Kasım’a kadar hız kazandıracak. İşinizdeki zorlukların üstesinden gelme beceriniz adeta zirve yapacak.  Diyetiniz ve sağlığınızla ilgili de oldukça mantıklı, hızlı ve üretken olacaksınız.


Koç Burcunda Kanlı Ay Tutulması
15 Nisan 2014, 8 Ekim 2014 ve 20 Mart 2015’te üç kez üst üste tam ay tutulması yaşadık. 28 Eylül 2015’te de dördüncü ve serinin sonuncu tam ay tutulmasını yaşayacağız. Tam ay tutulmaları esnasında Ay’ın rengi bakırımsı bir renk aldığı için tam ay tutulmalarına Kanlı Ay tutulması da derler.

Altı ayda bir ay tutulması yaşanır zaten ama tam ay tutulmaları daha nadirdir. Arka arkaya dört adet tam ay tutulmasının sıralanması daha da nadirdir. Bu sebeple Nisan 2014’ten beri süregelen tutulmalara daha büyük önemler atfedilir. Birçok kaynak bu sonuncu ay tutulması esnasında dünyada büyük bir olay, felaket, savaş yaşanabileceğini iddia eder. Bazı spiritüel kaynaklar ise dünyanın büyük bir aydınlanma yaşayacağını bekliyor. Bilmediğimiz şeyleri öğreneceğimiz bir mühim buluş, icat, keşif veya fikrin dünyayı değiştireceği iddiası da vardır.

Yükselen Koç’un kendi burcunda, 1.evinde gerçekleşen bu tutulma, onun önemli bir aydınlanma yaşayacağına işaret eder. Kendiniz hakkında hiç bilmediğiniz bir yönünüzü fark edebilirsiniz. Uranüs etkisinde gerçekleşecek olan bu tutulma, özellikle kişiliğiniz, bedeniniz ve ilişkileriniz konusunda sürpriz gelişmelere işaret eder. Nisan 2014’ten beri 1. ve 7. evleriniz ekseninde süregelen bu dörtlü tutulma ilişkileriniz konusunda bir nihayeti de gösterir. Artık karar alma zamanıdır. Ya bitirmeli ya da kesin bir kararlılıkla mutlu sona ulaşmalısınızdır. Ay tutulmalarının etkisi altı ay sürer ama tutulmayı takip eden bir ay en kritik dönemdir. 


Koç Burcunun Eylül 2015 dönemine ait aylık burç yorumunu aşağıdaki ekrandan da izleyebilirsiniz:Sonraki YazıSonraki Kayıt Önceki YazıÖnceki Kayıt Ana Sayfa