IKIZLER Burcu Eylül 2015 Astroloji

İKİZLER BURCU Eylül 2015

Eylül ayı, Yükselen İkizler Burcu için önce kendini, sonra başkalarını düşünmesi gerektiğini anlayacağı, bazı dost ve arkadaşlarıyla ilişkilerini sonlandıracağı, büyük hayat ve kazanç planlarında değişikliğe gitmesi gerektiğini anlayacağı bir ay olacak. Bütün bunların yanı sıra eviyle ve ailesiyle, konforunun artmasıyla ilgili yeni gelişmeler de yaşayabilir. Bu ay, İkizler’in aile hayatı oldukça coşkulu ve yeniliklere gebe.

Bu ay genel olarak herkes için aksiyon dolu bir ay olacak.

  • 6 Eylül’de Yükselen İkizler Burcunun 3. evindeki Venüs Aslan burcundaki gerilemesini tamamlayıp ileri hareketine geçecek
  • 13 Eylül’de Başak burcunda, Yükselen İkizler Burcunun 4. evinde Güneş Tutulması olacak.
  • 17 Eylül’de Merkür, Terazi burcunda, Yükselen İkizler Burcunun 5.evinde gerilemeye başlayacak.
  • 18 Eylül’de Satürn tekrar Yay burcuna girecek.
  • 25 Eylül’de Mars Başak burcuna girecek. 
  • 28 Eylül’de dörtlü Kanlı Ay tutulmasının (tetrad) sonuncusu Koç burcunda, Yükselen İkizler Burcunun 11.evinde yaşanacak.


Bu hareketlerin İkizler burcu üzerindeki etkilerini şöyle değerlendirebiliriz:


Venüs Gerilemesi Sona Eriyor
25 Temmuz’dan beri çoğunlukla Aslan burcunda, Yükselen İkizler’in 3. Evinde gerileyen Venüs, 6 Eylül’de ileri hareketine başlıyor. Bu süreçte ertelediğiniz toplantılarınıza veya bir sebeple duraksamış projelerinize hız gelebilir. Artık satış, pazarlama ve iletişim kurma konusunda daha iyisinizdir. Projeleriniz, eğitiminiz, becerileriniz hakkında kendinizi daha yetkin hissedebilirsiniz. Vazgeçtiğiniz bir seyahati veya aranızın soğuk oldugu akrabalarınızla görüşmeyi tekrar değerlendirebilirsiniz. Analiz ve hesap yapmayı artık daha rahat yaparsınız. El becerisi gerektiren işlerde de daha başarılı olabilirsiniz.

Özellikle geçtiğimiz aylarda çevrenizdeki kişilerle aranızda çıkan sorunlar veya elektronik aletlerdeki bozukluklar gibi konular çözülür. Yaz aylarında baş gösteren beceriksizliğiniz ve sakarlığınız azalır. Kendinizi daha yetkin hissedersiniz. Yeni bir telefon, bilgisayar alabilir veya içinizden geçen bir seyahat harcamasını rahatlıkla yapabilirsiniz. 

Başak Burcunda Güneş Tutulması
13 Eylül’de Başak burcundaki Güneş Tutulması, Yükselen İkizler Burcunun 4.evinde yaşanacak. Ailevi konularda yeni bir gelişme yaşayabilir, ev alma/değiştirme veya dekore etme fırsatı yakalayabilirsiniz. Güneş tutulmasına kadar olan sürede ev ve aile konularında yeni bir karar vermeniz sağlıklı olmayabilir ama tutulmayla beraber yeni başlangıçlarınız çok da güzel başlangıçlar olmaya aday zira Jüpiter de Başak burcunda, tutulmayı destekleyecek ve tutulmayla beraber gelecek olan yeni başlangıçların şans seviyelerini yükseltecektir.

4.evdeki Güneş tutulması, sizi rahat ettiren, size huzur veren her türlü aktiviteyle ilgili güzel bir gelişmeye de işaret edebilir. Yeni bir yatak, koltuk, araba satın alabilir veya sakin bir tatil planlayabilirsiniz. 

Merkür Gerilemesi
17 Eylül’de Terazi burcundaki Merkür, Yükselen İkizler’in 5.evinde gerilemeye başlayacak. 9 Ekim’e kadar gerileyecek olan Merkür, Yükselen İkizler’in hayatında eğlenceli, heyecanlı ve yaratıcı konularla ilgili kendini sorgulamasına sebep olacak. Gerilemeler esnasında kendi içimize döneriz. Dolayısıyla bu gerileme sırasında sevgilinize, çocuklarınıza karşı yaptığınız hatalar, onlarla yaşadığınız iletişim kazaları gibi şeyleri etraflıca düşüneceksinizdir. 24 Eylül’de Güneş de Terazi burcuna girerek yaratıcı, heyecanlı ve riskli yatırımlarınızla ilgili her konuda gündeminizi yoğunlaştırsa da Merkür gerilerken yeni bir aktivite, hobi, yatırım kararı almamanızda fayda var. Girişmeyi düşündüğünüz projeleri önce kendi içinizde iyice değerlendirip gerileme sonrasında harekete geçmeniz daha şanslı netice almanıza sebep olabilir. Buna flört etmeyi düşündüğünüz kişilerle ilişki geliştirme de dahildir.

Satürn Tekrar Yay Burcunda
Satürn Aralık 2014’te Yay burcuna girmişti fakat gerilemesi sebebiyle Haziran’dan beri tekrar Akrep burcuna, Yükselen İkizler Burcunun 6.evine girmişti. 18 Eylül’den itibaren tekrar ve bir daha Akrep’e dönmemek üzere Yay burcuna, yani 7.evinize girecek. 18 Eylül’e kadar günlük işlerinizi yerine getirmekte zorlanabilir, iş arkadaşlarınızla sıkıntılı anlar yaşayabilirsiniz. İşiniz çoğalır ve siz ancak en mühim işleri elemek ve önem sırasına göre işlerinizi yapmak zorunda kalabilirsiniz. Sonrasında ise bekarsanız ciddi bir şekilde uzun vadeli beraberlikler kurmak isteyeceksiniz. Evlenmek isteyebilirsiniz. Bu dönemde yaptığınız evlilikler mantıklı evliliklerdir. Evliyseniz eşinizle aranızdaki duygusal mesafe biraz artabilir. Evliliğe de bir iş gibi bakıyorsanız sorun değil ama beraberliğinizden daha çok duygusal tatmin arıyorsanız 2017 sonuna kadar zor bir dönem geçirebilirsiniz.  Satürn, iş ve uzun vadeli hedeflerinizle alakalı her şeyi artırır ama zevkine, öylesine, boş vakit aktivitesi olsun, kalbim çarpsın diye uğraştığınız şeyleri kısar. Bu dönemde gereksiz, lüzumsuz ortaklıkların içine çekilmeyeceksiniz, kendinize mantıklı, ayakları yere basan ticari ortaklar da bulabilirsiniz.

Mars Başak Burcunda
Mars, 25 Eylül’de Başak burcuna, Yükselen İkizler Burcunun 4. evine girerek ailenizi, hanenizi, evinizi ilgilendiren her konuda size 13 Kasım’a kadar hız kazandıracak. Evinize çok misafir gelip gidebilir. Aileyle daha sık buluşur ve daha hararetli biçimlerde tartışabilirsiniz de. Satın almak veya kiralamak için ev arayışı içindeydiyseniz hızlı kararlar alabilirsiniz. Arabanızı veya taşıtlarınızı hızlı sürmeye de meyilli olursunuz.

Koç Burcunda Kanlı Ay Tutulması
15 Nisan 2014, 8 Ekim 2014 ve 20 Mart 2015’te üç kez üst üste tam ay tutulması yaşadık. 28 Eylül 2015’te de dördüncü ve serinin sonuncu tam ay tutulmasını yaşayacağız. Tam ay tutulmaları esnasında Ay’ın rengi bakırımsı bir renk aldığı için tam ay tutulmalarına Kanlı Ay tutulması da derler.

Altı ayda bir ay tutulması yaşanır zaten ama tam ay tutulmaları daha nadirdir. Arka arkaya dört adet tam ay tutulmasının sıralanması daha da nadirdir. Bu sebeple Nisan 2014’ten beri süregelen tutulmalara daha büyük önemler atfedilir. Birçok kaynak bu sonuncu ay tutulması esnasında dünyada büyük bir olay, felaket, savaş yaşanabileceğini iddia eder. Bazı spiritüel kaynaklar ise dünyanın büyük bir aydınlanma yaşayacağını bekliyor. Bilmediğimiz şeyleri öğreneceğimiz bir mühim buluş, icat, keşif veya fikrin dünyayı değiştireceği iddiası da vardır.


Yükselen İkizler Burcunun 11.evinde gerçekleşen bu tutulma, önemli bir arkadaşlık veya dostluktan kopması anlamına gelebilir. Uranüs, Merkür ve Kuzey Ay Düğümü etkisi altında bulunan bu tutulmada, uzunca bir süredir beraber takıldığınız kişilerden artık kopma vaktinizin geldiğini anlayacağınız ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hep hayalini kurduğunuz bir şeyin aslında hiç de sizi heyecanlandıran bir şey olmadığını da anlayıp ondan vazgeçebilirsiniz. Nisan 2014’ten beri 11. ve 5. evleriniz ekseninde süregelen bu dörtlü tutulma kendi adınıza, kişisel tatminlerinize yönelmeniz gerektiği ve başkaları adına, bir grup adına uğraştığınız şeyleri de nihayetlendirmeniz gerektiğini gösterir. Artık karar alma zamanıdır. Size yeterince destek olmayan grup çalışmalarını, büyük kurumlarla işlerinizi bitirmeli ve kesin bir kararlılıkla kendinizi daha ön planda tutabileceğiniz, daha çok bireysel hareket alanı sağlayan işler bulmalısınız. Ay tutulmalarının etkisi altı ay sürer ama tutulmayı takip eden bir ay en kritik dönemdir. İkizler Burcunun Eylül 2015 dönemine ait aylık burç yorumunu aşağıdaki ekrandan da izleyebilirsiniz:

Sonraki YazıSonraki Kayıt Önceki YazıÖnceki Kayıt Ana Sayfa