BOĞA Burcu Eylül 2015 Astroloji

BOĞA Burcu Eylül 2015

Eylül ayı, Yükselen Boğa Burcu için maneviyatına önem vermesi gerektiğini anlayacağı,  ruhani işlerle, çevresine yardım etmekle ilgileneceği bir ay olacak. Bütün bunların yanı sıra işiyle kendi işini kurması veya sevdiği bir aktivitede kendine bir meslek çıkarabilecek gelişmeler de yaşayabilir. Bu ay, kendi işini yapan Boğalar için oldukça parlak kazançları işaret ediyor. 

Bu ay aksiyon dolu bir ay.

  • 6 Eylül’de Yükselen Boğa Burcunun 4. evindeki Venüs Aslan burcundaki gerilemesini tamamlayıp ileri hareketine geçecek
  • 13 Eylül’de Başak burcunda, Yükselen Boğa Burcunun 5. evinde Güneş Tutulması olacak.
  • 17 Eylül’de Merkür, Terazi burcunda, Yükselen Boğa Burcunun 6.evinde gerilemeye başlayacak.
  • 18 Eylül’de Satürn tekrar Yay burcuna girecek.
  • 25 Eylül’de Mars Başak burcuna girecek.
  • 28 Eylül’de dörtlü Kanlı Ay tutulmasının (tetrad) sonuncusu Koç burcunda, Yükselen Boğa Burcunun 12.evinde yaşanacak.


Bu hareketlerin Koç burcu üzerindeki etkilerini şöyle değerlendirebiliriz:

Venüs Gerilemesi Sona Eriyor
25 Temmuz’dan beri çoğunlukla Aslan burcunda, Yükselen Boğa’nın 4. Evinde gerileyen Venüs, 6 Eylül’de ileri hareketine başlıyor. Bu süreçte ailenizle ilgili ertelediğiniz veya bir sebeple duraksamış bütün adımlarınızı atabilirsiniz. Artık ailenizle daha huzurlusunuzdur. İç huzurunuzuneyin artıracağını biliyorsunuzdur. Eviniz, yaşam alanınız hakkında karar verebilir durumda oldugunuzu hissedersiniz. Vazgeçtiğiniz bir gayrimenkul yatırımını veya ev/eşya değişikliğini tekrar değerlendirebilirsiniz. Ya da hayatınıza yeni konforlar artık daha rahat girebilir. Konforunuzu ve huzurunuzu artırmaya yönelik kararlar almakta daha beceriklisinizdir.

Özellikle geçtiğimiz aylarda aile içinde çıkan sorunlar veya ev tamiratı gibi konular çözülür. Yaz aylarında baş gösteren sebepsiz huzursuzluğunuz azalır. Kendinizi daha rahat hissedersiniz. Yeni bir araba alabilir veya içinizden geçen bir lüks harcamayı rahatlıkla yapabilirsiniz.  


Başak Burcunda Güneş Tutulması
13 Eylül’de Başak burcundaki Güneş Tutulması, Yükselen Boğa Burcunun 5.evinde yaşanacak. Gönül işlerinizle ilgili yeni bir gelişme yaşayabilir, yeni bir ilişki fırsatı yakalayabilirsiniz. Güneş tutulmasına kadar olan sürede aşk konusunda yeni bir karar vermeniz sağlıklı olmayabilir ama tutulmayla beraber yeni başlangıçlarınız çok da güzel başlangıçlar olmaya aday zira Jüpiter de Başak burcunda, tutulmayı destekleyecek ve tutulmayla beraber gelecek olan yeni başlangıçların şans seviyelerini yükseltecektir.

5.evdeki Güneş tutulması, sevdiğiniz her türlü aktiviteyle ilgili güzel bir gelişmeye de işaret edebilir. Yeni bir hobi, eğlence veya sanatsal aktiviteye başlayabilir ve bunlardan güzel sonuçlar alabilirsiniz. Çocuk sahibi olmaya da karar verebilirsiniz.  


Merkür Gerilemesi
17 Eylül’de Terazi burcundaki Merkür, Yükselen Boğa’nın 6.evinde gerilemeye başlayacak. 9 Ekim’e kadar gerileyecek olan Merkür, Yükselen Boğa’nın hayatında işiyle ve mücadele ettiği konularla ilgili kendini sorgulamasına sebep olacak. Gerilemeler esnasında kendi içimize döneriz. Dolayısıyla bu gerileme sırasında işinizde, iş arkadaşlarınıza karşı yaptığınız hatalar, onlarla yaşadığınız iletişim kazaları gibi şeyleri etraflıca düşüneceksinizdir. 24 Eylül’de Güneş de Terazi burcuna girerek işle, rekabet ettiğiniz her konuyla, sağlığınızla ilgili mevzularınızı çoğaltsa da Merkür gerilerken yeni bir işe, diyete, tedaviye başlama kararı almamanızda fayda var. Girişmeyi düşündüğünüz projeleri önce kendi içinizde iyice değerlendirip gerileme sonrasında harekete geçmeniz daha şanslı netice almanıza sebep olabilir.

Satürn Tekrar Yay Burcunda
Satürn Aralık 2014’te Yay burcuna girmişti fakat gerilemesi sebebiyle Haziran’dan beri tekrar Akrep burcuna, Yükselen Boğa Burcunun 7.evine girmişti. 18 Eylül’den itibaren tekrar ve bir daha Akrep’e dönmemek üzere Yay burcuna girecek. 18 Eylül’e kadar ikili ilişkilerinizi, anlaşmalarınızı, ortaklıklarınızı kapatacağınız veya azaltacağınız bir dönem olacak. Sonrasında ise daha ciddi meselelerinizi çözmek üzere oldukça kararlı ve azimli olabileceğiniz bir dönem olacak. Borçlarınızı ödeyeceğiniz, krizli durumlarda daha ağırbaşlı ve yapılması gerekenleri serinkanlı bir şekilde yapacağınız bir dönem yaşayacaksınız 2017 sonuna kadar. Geçmişte sizi üzen mevzuları çözeceğiniz, eteğinizde taş bırakmayacağınız bir dönem olacak. Ortaklarınıza veya sevdiklerinize daha az güvenecek, daha az destek göreceksiniz ama bütün bunlar sizi daha kuvvetli yapacaktır. Satürn, iş ve uzun vadeli hedeflerinizle alakalı her şeyi artırır ama zevkine, öylesine, boş vakit aktivitesi olsun diye uğraştığınız şeyleri kısar. Bu dönemde gereksiz, lüzumsuz krizlerin içine çekilmeyeceksiniz, doğru emeği doğru yerlere vermeyi öğreneceksiniz.


Mars Başak Burcunda
Mars, 25 Eylül’de Başak burcuna, Yükselen Boğa Burcunun 5. evine girerek heyecanlı, kalp kıpırdatan her konuda size 13 Kasım’a kadar hız kazandıracak. Kendinizi hızlıca gönül ilişkilerinin içinde bulabilirsiniz. Zekaya, entellektüel birikime, spora veya sanatsal becerilere dayalı mücadelerinizde daha başarılı olacaksınız. Sevgiliniz veya çocuklarınızla aranızda öfkeli durumlar yaşayabilirsiniz.


Koç Burcunda Kanlı Ay Tutulması
15 Nisan 2014, 8 Ekim 2014 ve 20 Mart 2015’te üç kez üst üste tam ay tutulması yaşadık. 28 Eylül 2015’te de dördüncü ve serinin sonuncu tam ay tutulmasını yaşayacağız. Tam ay tutulmaları esnasında Ay’ın rengi bakırımsı bir renk aldığı için tam ay tutulmalarına Kanlı Ay tutulması da derler.

Altı ayda bir ay tutulması yaşanır zaten ama tam ay tutulmaları daha nadirdir. Arka arkaya dört adet tam ay tutulmasının sıralanması daha da nadirdir. Bu sebeple Nisan 2014’ten beri süregelen tutulmalara daha büyük önemler atfedilir. Birçok kaynak bu sonuncu ay tutulması esnasında dünyada büyük bir olay, felaket, savaş yaşanabileceğini iddia eder. Bazı spiritüel kaynaklar ise dünyanın büyük bir aydınlanma yaşayacağını bekliyor. Bilmediğimiz şeyleri öğreneceğimiz bir mühim buluş, icat, keşif veya fikrin dünyayı değiştireceği iddiası da vardır.

Yükselen Boğa Burcunun 12.evinde gerçekleşen bu tutulma, onun önemli bir ruhani, manevi aydınlanma yaşayacağına işaret eder. Manevi anlamda hiç bilmediğiniz bir yönünüzü fark edebilirsiniz. Uranüs etkisinde gerçekleşecek olan bu tutulma, gizli tuttuğunuz, gözlerden ırak yaşadığınız, kendi kendinize yaptığınız araştırmalarınızda sürpriz gelişmelere işaret eder. Gördüğünüz bir rüyadan çok etkilenebilirsiniz. Metafizik, meditasyon gibi konularla ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Yardımlaşmak isteyebilir ve eskisinden daha fedakar olmanız gerekitğini anlayabilirsini. Belki de çok yorulduğunuzu hissedip kendinizi revizyona almak isteyebilirsiniz. 

Nisan 2014’ten beri 12. ve 6. evleriniz ekseninde süregelen bu dörtlü tutulma maneviyat yönü kuvvetli bir başlangıcı ve bir nihayeti de gösterir. Artık karar alma zamanıdır. Ya size yeterince manevi tatmin sağlamayan işlerinizi bitirmeli ya da kesin bir kararlılıkla kendinize sürdürülebilir bir mücadele alanı bulmalısınız. Ay tutulmalarının etkisi altı ay sürer ama tutulmayı takip eden bir ay en kritik dönemdir. 

Boğa Burcunun Eylül 2015 dönemine ait aylık burç yorumunu aşağıdaki ekrandan da izleyebilirsiniz:


Sonraki YazıSonraki Kayıt Önceki YazıÖnceki Kayıt Ana Sayfa