BAŞAK Burcu Eylül 2015 Astroloji

BAŞAK BURCU Eylül 2015

Eylül ayı, Yükselen Başak Burcu için kime güvenmesi gerektiğini anlayacağı, kontrolcülük duygusunun test edildiği, zor meseleleri, borçlarıyla ilgili sıkıntılar yaşayabileceği bir ay olacak. Bütün bunların yanı sıra kendini de yeniden yaratmak üzere sil baştan işe koyulacağı bir ay olacak.

Bu ay genel olarak herkes için aksiyon dolu bir ay olacak. Ama Yükselen Başak için en öndemli gündem maddeleri şöyle olacak:

  • 6 Eylül’de Yükselen Başak Burcunun 12. evindeki Venüs Aslan burcundaki gerilemesini tamamlayıp ileri hareketine geçecek.
  • 13 Eylül’de Başak burcunda, Yükselen Başak Burcunun 1. evinde Güneş Tutulması olacak.
  • 17 Eylül’de Merkür, Terazi burcunda, Yükselen Başak Burcunun 2.evinde gerilemeye başlayacak.
  • 18 Eylül’de Satürn tekrar Yay burcuna, Yükselen Başak’ın 4.evine girecek.
  • 25 Eylül’de Mars Başak burcuna, Yükselen Başak’ın 1.evine girecek.
  • 28 Eylül’de dörtlü Kanlı Ay tutulmasının (tetrad) sonuncusu Koç burcunda, Yükselen Başak Burcunun 8.evinde yaşanacak.


Bu hareketlerin Başak burcu üzerindeki etkilerini şöyle değerlendirebiliriz:

Venüs Gerilemesi Sona Eriyor
25 Temmuz’dan beri çoğunlukla Aslan burcunda, Yükselen Başak’ın 12. Evinde gerileyen Venüs, 6 Eylül’de ileri hareketine başlıyor. Bu süreçte ertelediğiniz tatil, araştırma işleri, uzak ülkelere seyahat ve manevi yönü kuvvetli yardımlaşma işlerinize yeniden başlayabilirsiniz. Artık ruhunuza neyin daha iyi geldiğini, ne gibi manevi değerler peşinde olduğunuzu daha iyi biliyorsunuzdur. Gizli tuttuğunuz bir aşk hikayesi artık aşikar olmuş veya uzun zamandır merak ettiğiniz sırları öğrenmişsinizdir.

Özellikle geçtiğimiz aylarda yaşadığınız uyku veya iç huzursuzluğu sorunları çözülür. Yaz aylarında ortaya çıkan ve içten içe çok merak ettiğiniz soruların cevaplarını da bulursunuz.   

Başak Burcunda Güneş Tutulması
13 Eylül’de Başak burcundaki Güneş Tutulması, Yükselen Başak Burcunun 1.evinde yaşanacak. Kendinize yeni bir siz yaratmaya odaklanırsınız. Bedeninizi güzelleştirmek, gardrobunuzu yenilemek, yeni bir kimlikle ortaya çıkmak istersiniz. Hayatınıza adeta sil baştan başlamak isteyeceksiniz.

Güneş tutulmasına kadar olan sürede yeni kimlik ve imajınız konusunda bir karar vermeniz sağlıklı olmayabilir ama tutulmayla beraber yeni başlangıçlarınız çok da güzel başlangıçlar olmaya aday zira Jüpiter de Başak burcunda, tutulmayı destekleyecek ve tutulmayla beraber gelecek olan yeni başlangıçların şans seviyelerini yükseltecektir.

Merkür Gerilemesi
17 Eylül’de Terazi burcundaki Merkür, Yükselen Başak’ın 2.evinde gerilemeye başlayacak. 9 Ekim’e kadar gerileyecek olan Merkür, Yükselen Başak’ın para işlerini sekteye uğratabilir. Beklediğiniz kadar gelir elde edemeyebilir veya harcamalarınız beklenmedik şekillerde artabilir. Evinizdeki hesap çarşıya uymayacaktır. Para ile ilgili konularda hata ve yanlış anlamaya da müsaitsinizdir. Bu sebeple bu dönemde yapacağınız alışverişlerde dikkatli olmaya, yanlışlıkla hatalı ödemeler yapmamaya dikkat etmelisiniz. Gerilemeler esnasında kendi içimize döneriz. Dolayısıyla bu gerileme sırasında bütçenizi veya maddi güvenliğinizin önemi ve yerini sorgulayabilirsiniz.

24 Eylül’de Güneş de Terazi burcuna girerek daha çok para kazanmayla ilgili gündeminizi ve fırsatlarınızı artırsa da Merkür gerilerken yeni yatırımlara ve işlere girmemekte, mühim harcamalar yapmamakta fayda var. Satın almayı düşündüğünüz şeyleri önce kendi içinizde bütçenize göre eni konu değerlendirip gerileme sonrasında harekete geçmeniz daha şanslı netice almanıza sebep olabilir. 2.ev aynı zamanda özgüvenin de evi olduğu için Merkür gerilerken daha sessiz ve çekingen olabilirsiniz.

Satürn Tekrar Yay Burcunda
Satürn Aralık 2014’te Yay burcuna girmişti fakat gerilemesi sebebiyle Haziran’dan beri tekrar Akrep burcuna, Yükselen Başak Burcunun 3.evine girmişti. 18 Eylül’den itibaren tekrar ve bir daha Akrep’e dönmemek üzere Yay burcuna, yani 4.evinize girecek. 18 Eylül’e kadar sizi meşgul eden işlerle ilgili ciddi planlar yaparak hayatınızdan lüzumsuz meşgaleleri çıkartmanız gerekecek. Çünkü çok yoğun bir dönemdesiniz. Bazı şeyleri elemezseniz 24 saat size yetmeyebilir.

18 Eylül sonrasından 2017 sonuna kadar ise evinizle, ev halkıyla, ailenizle ilgili sorumluluklarınız artabilir. Onlarla ilgili sıkıntılı zamanlar yaşayabilirsiniz. Huzurunuz ve konforunuz azalabilir. Evinizde daha çok sıkılabilirsiniz. Eviniz size adeta dar gelebilir. Bu zamanlarda evinizdeki fonksiyonu olmayan eşyaları elinizden çıkarmakta fayda vardır. Ev konusunda ciddi düşünüceke ve belki de bir gayrimenkul yatırımı yapmak isteyeceksiniz. Aile büyüklerinden birinin maddi veya manevi olarak bakımını / sorumluluğunu sırtlanmanız da gerekebilir. Bu dönemde kendinizi rahatlatmak adına gereksiz, lüzumsuz, geçici konforlar aramayacaksınız. Kendinize mantıklı, ayakları yere basan, heyecan yerine huzur veren ortamlar kurabilirsiniz.

Mars Başak Burcunda
Mars, 25 Eylül’de Başak burcuna, Yükselen Başak Burcunun 1. evine girerek hayatınızın hızına 13 Kasım’a kadar hız katacaktır. Daha çok hareket edeceğiniz, sesinizin gür çıkacağı, daha agresif, öfkeli ve tartışmacı olabileceğiniz zamanlar olacaktır. Ameliyat olmanız gerekirse gerilemeler dışında iyi zamanlardır.

Koç Burcunda Kanlı Ay Tutulması
15 Nisan 2014, 8 Ekim 2014 ve 20 Mart 2015’te üç kez üst üste tam ay tutulması yaşadık. 28 Eylül 2015’te de dördüncü ve serinin sonuncu tam ay tutulmasını yaşayacağız. Tam ay tutulmaları esnasında Ay’ın rengi bakırımsı bir renk aldığı için tam ay tutulmalarına Kanlı Ay tutulması da derler.

Altı ayda bir ay tutulması yaşanır zaten ama tam ay tutulmaları daha nadirdir. Arka arkaya dört adet tam ay tutulmasının sıralanması daha da nadirdir. Bu sebeple Nisan 2014’ten beri süregelen tutulmalara daha büyük önemler atfedilir. Birçok kaynak bu sonuncu ay tutulması esnasında dünyada büyük bir olay, felaket, savaş yaşanabileceğini iddia eder. Bazı spiritüel kaynaklar ise dünyanın büyük bir aydınlanma yaşayacağını bekliyor. Bilmediğimiz şeyleri öğreneceğimiz bir mühim buluş, icat, keşif veya fikrin dünyayı değiştireceği iddiası da vardır.


Yükselen Başak Burcunun 8.evinde gerçekleşen bu tutulma, bazı krizlere sebep olabilir. Çok güvendiğiniz kişilerden yana talihsiz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Borçlarınızla ilgili atladığınız bir şeyin farkına varıp üzücü cezalar ödeyebilirsiniz. Yaşadığınız bir kayıp sizi çok üzebilir. Hayatınızda hiçbir işlevi olmayan, ölmesi gereken bir duygunuzu veya saplantınızı artık gerçekten öldürmeniz gerekebilir. Uranüs, Merkür ve Kuzey Ay Düğümü etkisi altında bulunan bu tutulmada, psikolojik olarak huzursuz olabilir ve sizden beklenmedik çıkışlar yapabilirsiniz. Zor meselelerinizi çözme biçiminizde ciddi sıkıntılar baş gösterebilir. 8. ve 2. evleriniz ekseninde Nisan 2014’ten beri süregelen bu dörtlü tutulma başkalarından maddi veya manevi destek beklemeyi bırakmanız ve kendi meselelerinizi bizzat kendinizin çözmesi gerektiğine dair dersler vermeye devam edecektir. Artık kendi yeteneklerimize güvenme zamanıdır. Size yeterince destek olmayan insanları ve sizi içine çekip duran krizleri kesin bir kararlılıkla hayatınızdan çıkarmalısınız. Ay tutulmalarının etkisi altı ay sürer ama tutulmayı takip eden bir ay en kritik dönemdir. 

Başak Burcunun Eylül 2015 dönemine ait aylık burç yorumunu aşağıdaki ekrandan da izleyebilirsiniz:
Sonraki YazıSonraki Kayıt Önceki YazıÖnceki Kayıt Ana Sayfa