ASLAN Burcu Eylül 2015 Astroloji

ASLAN BURCU Eylül 2015

Eylül ayı, Yükselen Aslan Burcu için ufkunu açtığını sandığı şeyleri tekrar düşünmesi gerektiğini anlayacağı, bildiklerinin, üzerine eğitim aldığı şeylerin hayatındaki yerini sorgulayacağı, hukuki veya eğitim konularında bir işinin sonlanacağı, evliliğiyle ilgili sıkıntılar yaşayabileceği bir ay olacak. Bütün bunların yanı sıra kazancını da artırabileceği, harcamalarını düzenleyebileceği, maddi güvenliğini gözettiği bir ay olacak.

Bu ay genel olarak herkes için aksiyon dolu bir ay olacak.

  • 6 Eylül’de Yükselen Aslan Burcunun 1. evindeki Venüs Aslan burcundaki gerilemesini tamamlayıp ileri hareketine geçecek.
  • 13 Eylül’de Başak burcunda, Yükselen Aslan Burcunun 2. evinde Güneş Tutulması olacak.
  • 17 Eylül’de Merkür, Terazi burcunda, Yükselen Aslan Burcunun 3.evinde gerilemeye başlayacak.
  • 18 Eylül’de Satürn tekrar Yay burcuna, Yükselen Aslan’ın 5.evine girecek.
  • 25 Eylül’de Mars Başak burcuna, Yükselen Aslan’ın 2.evine girecek.
  • 28 Eylül’de dörtlü Kanlı Ay tutulmasının (tetrad) sonuncusu Koç burcunda, Yükselen Aslan Burcunun 9.evinde yaşanacak.


Bu hareketlerin Aslan burcu üzerindeki etkilerini şöyle değerlendirebiliriz:

Venüs Gerilemesi Sona Eriyor
25 Temmuz’dan beri çoğunlukla Aslan burcunda, Yükselen Aslan’ın 1. Evinde gerileyen Venüs, 6 Eylül’de ileri hareketine başlıyor. Bu süreçte ertelediğiniz kişisel bakım ve cerrahi müdahalelerinize yeniden başlayabilirsiniz. Artık size neyin daha iyi geldiğini, sizi neyin daha değerli hissettirdiğini biliyorsunuzdur. Özgüveniniz yükselmiştir ve çevreniz tarafından daha çok beğeniliyorsunuzdur.

Özellikle geçtiğimiz aylarda dış görünüşünüzle ilgili yaşadığınız sorunlar veya kendiniz için iyi olan şeye karar verememe haliniz çözülür. Yaz aylarında baş gösteren dış görünüşünüze önem vermeme haliniz azalır. 

Başak Burcunda Güneş Tutulması
13 Eylül’de Başak burcundaki Güneş Tutulması, Yükselen Aslan Burcunun 2.evinde yaşanacak. Kendinize yeni kazanç kapıları yaratmaya odaklanırsınız. Ek ve yeni gelir yaratmaya çalışır, harcamalarınızı da mantıklı biçimlerde kısarak bütçenizi daha iyi değerlendirebilirsiniz. Kendinize güvendiğiniz ve kendinizi daha güvende hissettiğiniz bir dönem açılıyor.

Güneş tutulmasına kadar olan sürede yeni yatırım ve kazançlar konusunda bir karar vermeniz sağlıklı olmayabilir ama tutulmayla beraber yeni başlangıçlarınız çok da güzel başlangıçlar olmaya aday zira Jüpiter de Başak burcunda, tutulmayı destekleyecek ve tutulmayla beraber gelecek olan yeni başlangıçların şans seviyelerini yükseltecektir.

Merkür Gerilemesi
17 Eylül’de Terazi burcundaki Merkür, Yükselen Aslan’ın 3.evinde gerilemeye başlayacak. 9 Ekim’e kadar gerileyecek olan Merkür, Yükselen Aslan’ın hayatında yanlış anlamalara, yanlış tahminlere, gaflara, elektronik aletlerinin bozulmasına, yakın çevresiyle arasının soğumasına veya gerilmesine sebep olacak. Gerilemeler esnasında kendi içimize döneriz. Dolayısıyla bu gerileme sırasında yakın çevrenizin hayatınızdaki yerini sorgulayabilirsiniz. Bizzat kendi kendinize uğraştığınız, çaba verdiğiniz işlerde yaptığınız hataları, yaşadığınız iletişim kazaları gibi şeyleri etraflıca düşüneceksinizdir. Çıkmak istediğiniz kısa bir seyahatte sorun çıkabilir.

24 Eylül’de Güneş de Terazi burcuna girerek emek verdiğiniz konuları yoğunlaştırıp, meşguliyetinizi artırsa da Merkür gerilerken yeni proje, kurs, eğitim, seyahat kararları almamanızda fayda var. Girişmeyi düşündüğünüz yeni çabaları önce kendi içinizde iyice değerlendirip gerileme sonrasında harekete geçmeniz daha şanslı netice almanıza sebep olabilir. 3.ev aynı zamanda iletişimin de evi olduğu için Merkür gerilerken katılmak istediğiniz toplantılar, gerçekleşeceğini sandığınız satışlar da ertelenebilir. Gerileme esnasında yürüttüğünüz bir projede aksayan şeylerin farkına varır ve onlarla ilgili yöntem değişikliğine gitmeniz de gerekebilir.

Satürn Tekrar Yay Burcunda
Satürn Aralık 2014’te Yay burcuna girmişti fakat gerilemesi sebebiyle Haziran’dan beri tekrar Akrep burcuna, Yükselen Aslan Burcunun 4.evine girmişti. 18 Eylül’den itibaren tekrar ve bir daha Akrep’e dönmemek üzere Yay burcuna, yani 5.evinize girecek. 18 Eylül’e kadar evinizle, ev halkıyla, ailenizle ilgili sorumluluklarınız artabilir. Onlarla ilgili sıkıntılı zamanlar yaşayabilirsiniz. Huzurunuz ve konforunuz azalmış olabilir.

18 Eylül sonrasından 2017 sonuna kadar ise sizi eğlendirmesi, heyecanlandırması, mutluluğunuzu artırmasını beklediğiniz her konuda zorlanabilir, sevgilinizle, çocuğunuzla ilgili sıkıntılı zamanlar yaşayabilirsiniz. Kendi işinizi yapıyorsanız işinizdeki engeller canınızı sıkabilir. Sahnede olmak, ilgi çekmek istemeyebilirsiniz. İsteseniz de yeterince ilgi göremeyebilirsiniz. Bu da özgüveninizi zedeleyebilir. Yatırımlarınız konusunda daha ciddi olmalı ve daha az risk almalısınız. Bu dönemde gereksiz, lüzumsuz aşkların, geçici heyecanların içine çekilmeyeceksiniz, kendinize mantıklı, ayakları yere basan aşklar bulabilirsiniz.

Mars Başak Burcunda
Mars, 25 Eylül’de Başak burcuna, Yükselen Aslan Burcunun 2. evine girerek hem para kazanma hırsınıza hem de para harcama hızınıza 13 Kasım’a kadar hız katacaktır. Daha çok para kazanacağınızı düşündüğünüz projeler karşınıza çıkabilir. Bunları gerilemeler esnasında daha yavaş ve sindirerek değerlendirmelisiniz.  Lüks ve gereksiz alışveriş yapmaktan kaçınmalısınız.

Koç Burcunda Kanlı Ay Tutulması
15 Nisan 2014, 8 Ekim 2014 ve 20 Mart 2015’te üç kez üst üste tam ay tutulması yaşadık. 28 Eylül 2015’te de dördüncü ve serinin sonuncu tam ay tutulmasını yaşayacağız. Tam ay tutulmaları esnasında Ay’ın rengi bakırımsı bir renk aldığı için tam ay tutulmalarına Kanlı Ay tutulması da derler.

Altı ayda bir ay tutulması yaşanır zaten ama tam ay tutulmaları daha nadirdir. Arka arkaya dört adet tam ay tutulmasının sıralanması daha da nadirdir. Bu sebeple Nisan 2014’ten beri süregelen tutulmalara daha büyük önemler atfedilir. Birçok kaynak bu sonuncu ay tutulması esnasında dünyada büyük bir olay, felaket, savaş yaşanabileceğini iddia eder. Bazı spiritüel kaynaklar ise dünyanın büyük bir aydınlanma yaşayacağını bekliyor. Bilmediğimiz şeyleri öğreneceğimiz bir mühim buluş, icat, keşif veya fikrin dünyayı değiştireceği iddiası da vardır.

Yükselen Aslan Burcunun 9.evinde gerçekleşen bu tutulma, doğru olduğunu sandığınız bir çok fikrinizden kopmanız, o fikirlere artık tutunmamanız gerektiği anlamına gelebilir. Uranüs, Merkür ve Kuzey Ay Düğümü etkisi altında bulunan bu tutulmada, uzunca bir süredir düşüncelerinizin, ideallerinizin yanlış olabileceğini anlayacağınız ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hep hayalini kurduğunuz bir eğitim fırsatından, yurtdışı bağlantılı işlerden yana eski iştahınız kalmamış olabilir. Çıkmak istediğiniz seyahatler de size cazip gelmeyebilir. Nisan 2014’ten beri 9. ve 3. evleriniz ekseninde süregelen bu dörtlü tutulma ne yapacaksanız kendi çabalarınızla yapacağınızı, hedeflerinizi artık uygulamaya geçirmeniz gerektiğini gösterir. Artık karar alma zamanıdır. Size yeterince destek olmayan fikirleri, hocaları, uzmanları, yol göstericileri, tavsiyeleri kesin bir kararlılıkla hayatınızdan çıkarmalısınız. Ay tutulmalarının etkisi altı ay sürer ama tutulmayı takip eden bir ay en kritik dönemdir.


Aslan Burcunun Eylül 2015 dönemine ait aylık burç yorumunu aşağıdaki ekrandan da izleyebilirsiniz:Sonraki YazıSonraki Kayıt Önceki YazıÖnceki Kayıt Ana Sayfa