BAŞAK Burcu Ağustos 2015 Astroloji

BAŞAK BURCU Ağustos 2015 Astroloji Yorumu

Ağustos ayı, Yükselen Başak için 6. evinde Kova burcundaki dolunay ile açılıyor. İşinizle, sağlığınızla veya bir süredir mücadele verdiğiniz bir konuda yaptığınız bir hatanın veya dikkatsizliğin huzursuzluğunu yaşayabilirsiniz. Ayın başında Aslan burcunda, 12.evinizde çok gezegen var. Merkür, Venüs, Güneş ve Jüpiter birbirleriyle kavuşarak sizi adeta ortalıktan çekip almak, gündelik hayatın hayhuyundan uzaklaştırmak isteyecek. Kendinizi dinlediğiniz, tatil yaptığınız, dinlendiğiniz, ruhunuza iyi gelen şeyleri aradığınız günler olacak. 25 Temmuz’da gerilemeye başlayan Venüs, Ağustos ayı boyunca Aslan burcunda, 12. evinizde geriliyor olacak fakat. Venüs sizin 9 ve 2. evlerinizi yönettiği için dinlenmek ve huzur bulmak isterken paranızın hesabını kaçırabilir veya yeni bir maceraya girmek isterken karşınızda engeller bulabilirsiniz.

Tabii Ağustos boyunca Aslan burcunda yerleşmiş bütün bu gezegenler Satürn’e de zaman zaman kare açı yapacak. Nasıl çılgın kalabalıktan uzaklaşır, nasıl kafa dinlerim diye düşündüğünüz bu günlerde Satürn, karşınıza beklenmedik maddi gecikmeler veya sıkıntılar çıkarabilir. Bunlara çok da takılmazsınız çünkü bu Satürn, Akrep burcunu tekrar ziyarete eden bir Satürn olduğu için karşılaşacağınız sorunların üstesinden gelme beceriniz de mevcut.

Tatil yapmak veya gizli tutmak istediğiniz işlerinizi halletmek için 13-20 Agustos arası çok güzel günler. 14 Ağustos’ta 12. evinizde Aslan burcunda yaşanacak olan Yeni Ay aynı zamanda Uranüs’le de üçgen açıda yeniliklere ve beklenmedik iyi gelişmelere işaret. Bir operasyon geçirmeniz gerekiyorsa, zor bir konuda karar almanız gerekiyor veya birine güvenmeniz gereken bir işiniz varsa bunları kafanızda planlayın ama harekete geçmek için Venüs’ün geri hareketini bitireceği 6 Eylül’ü bekleyin.

Ayın son haftasına geldiğimizde Güneş ve Merkür Başak burcuna girmiş olacağından artık kafa dinlemeyi bitirip kendinizi yenileme, kendinizi hareketlendirmeye başlamanız gerekecek. 29 Agustos’ta 7. evinizdeki Balık dolunayı da sevgilinizle veya sevdiklerinizle aranızın açılmış olabileceğine ve bu konuda kişisel çabalarınızın devreye girmesi gerektiğine bir başka işaret olacak.


Bu ayın en önemli gündemi ve kendimize odaklanmaktan vazgeçmemizin de en kritik etkisi, Jüpiter’in 11 Agustos’ta Temmuz 2014’ten beri ilerlediği Aslan burcundan çıkarak Başak burcuna girmesi olacak. Jüpiter, Eylül 2016’ya kadar Başak burcunda olacak. Başak burcu, görev bilincine sahiptir ve düzenli olmayı sever. Jüpiter, Yükselen Başak için 1.evde ilerlerken gönlünüzden geçirdiğiniz birçok şey çok daha rahat bir şekilde gerçekleşmeye başlar. Her konuda iyimserlik kazanabileceğiniz gibi bu iyimserlik sebebiyle boyunuzdan büyük işlere de kalkışabilirsiniz. Her kapının önünüze rahatça açılacağı, popülerliğinizin artacağı ışıl ışıl parlayacağınız bir sene sizi bekliyor. Perde arkasından sahneye çıkma zamanınız artık geliyor. Yalnız yükselen dereceniz bu şans zamanlamasında kritiktir. Erken yükselen derecelerinde olan Başaklar bu etkiyi hemen hissetmeye başlayacakken ileri derecedekiler önümüzdeki bahara kadar hissetmeyebilirler. 


Başak Burcunun Ağustos 2015'e ait burç yorumlarını aşağıdaki ekrandan izleyebilirsiniz:

Sonraki YazıSonraki Kayıt Önceki YazıÖnceki Kayıt Ana Sayfa