Arda Turan'ın Yıldız Haritası

Arda Turan, 30 Ocak 1987’de İstanbul’da saat 14:45’te dünyaya gelmiştir. Doğduğu zamanın doğum haritası yandaki gibidir. Çemberin dışındaki yeşil semboller ise 29 Nisan 2014'teki (Büyük Kare günü) transitlerini gösterir.

Arda, Kova Burcu olmasına rağmen Balık burcundaki Ay’ı ve Yengeç yükseleni ile Kova’nın mesafeli ve hissiyattan arınmış duruşuna sahip değildir. Şefkatli, korumacı ve derin hislere sahip, hatta ortamdaki elektriği her hücresine kadar hissedebilen hassas biridir.

6. evindeki kümeleşme sağlığına ve hayatına çok dikkat ettiğini gösterir. Sanki bir hayatı yoktur da, yapılacaklar listesi vardır.

10. Evde kendi evinde bulunan hareket ve enerjisi sembolü Mars da onun sporculuk kariyerini seçeceğinin işaretidir. 10. evde, Tepe Noktası ile kavuşumlu ve yükselmiş durumdaki Jupiter onun kariyerinde bir yıldız olacağını ve müthiş ünlü olacağının en büyük göstergesidir. Yine aynı evdeki Kuzey Ay Düğümü de hayat yolunun başarılı spor kariyerinden geçtiğini destekler. Buradaki tek handikap olan 6. evdeki Uranüs’le sert açı yapan Jüpiter, Arda ‘nın zaman zaman ani beliren sağlık sorunları yüzünden kariyerinin etkilenmesine sebep olur. Bu rahatsızlıkların apandisit, bağırsak enfeksiyonları, sinir harabı, baldır ve el bileği incinmeleri şeklinde ortaya çıkması muhtemeldir.

4. evdeki Güney Ay Düğümü ise Arda’nın annesine çok düşkün olduğuna ve ailenin her işiyle bizzat kendisinin ilgilendiğine işarettir. Bu aşırı düşkünlük onun evlilik veya kariyer ilişkilerini bile zedeleyebilir.

7. evin (evlilik) yöneticisi olan Satürn’ün 6. Evde (gündelik sorunlar) bulunması evliliğinde mutluluğu yakalayamayacağını gösterir.

İlerletilmiş haritasında kariyerinin sonunun da yurtdışında olacağını görüyoruz. (10. evinden sonraki 4. evinin yöneticisi olan Ay  9. evde)

14 Nisan’daki Ay tutulması Arda’nın 4. Evinde gerçekleşiyor. Ailesiyle ilgili veya eviyle ilgili bir konu artık nihayete eriyor. 29 Nisan’daki Güneş tutulması ise 10. Evinde gerçekleşecek. Kasım ayına kadar kariyerinde büyük çıkışlar yapabilir.


23 Nisan’daki Büyük Kare ise Arda’nın köşe evlerini (1, 4, 7, 10) tutmakta. Eviyle işi, egosuyla partneri arasında gerilimlerin yoğun olduğu bir döneme giriyor. Arda’yı yeni bir sevgiliyle görebiliriz. Ama bu zamanlarda başlayan ilişkiler gerilimlidir. Yine de insanı dönüştüren bir enerjiye sahiptir. Sonraki YazıSonraki Kayıt Önceki YazıÖnceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum:

Yorum Gönder