Seçimlere Kadar Neler Olacak?

Aralık başından itibaren Merkür, Türkiye gündeminde kritik gezegen rolünü üstlendi. 17 Aralık öncesinde sadece Merkür'ün etkilerine bakarak söylediğim birkaç tahmin gerçekleştiği için Merkür'ü Türkiye adına daha detaylı izlemeye karar verdim. Aşağıdaki analiz, 30 Mart'a kadar Merkür'le yaşayabileceğimiz süreci anlatmaktadır: 

--
Merkür 17 Mart’a kadar Kova burcunda kalıyor. Kova burcunda düşünce ile dil arası daha kısadır. Merkür’ün Kova burcundaki yolculuğunda entelektüel tartışmalar artıryor. Özgürlükçü dozumuz artıyor.

Türkiye özeline gelirsek 17 Aralık süreci Merkür 6. evde (devlet hizmetlileri, polisler) yol alırken, Yay (yayın, ifşa) burcundaydı. 29 Aralık-10 Ocak arasında ise 7. Evde (ortaklıklar) Oğlak burcunda yapısal değişikliklere uğradılar. Bütün bu konuşmalar yine de temkinliydi.  

Kova burcunda 8. evde ilerleyen ve daha sonra aynı evde üç hafta boyunca gerileyen Merkür sayesinde şunlar yaşandı:

- Hapistekilerin  (12. evin yöneticisi Merkür) serbest bırakılması (Kova)
Avanta, rüşvet (8. ev) affı (Kova)
- Dış borçlarda, dövizde, borsada (8. ev) kriz (Kova)
- Internet medyası (Kova) tarafından ifşa edilecek (Merkür) bir suç/rüşvet/ölümün perde arkası (8.ev) 

Merkür hala Kova burcunda fakat 4 Mart 2014’ten itibaren 9. evde (savcılar, televizyoncular, gazeteciler, dini liderler) ilerlemektedir. Merkür, Türkiye’nin 12. evinin (kayıp, şantaj, gizli düşman, hapis, gizli belgeler) yöneticisidir. Bu durumda 4-18 Mart arasında Kova burcunda 9. evde (yayın, ifşa) seyahatini sürdürecek olan Merkür, bu süreçte gizli belgelerin ifşasına, internet üzerinden devam edileceğini gösteriyor.

18 Mart’tan sonra yine 9. evde (savcı, dini lider, gazeteci) fakat Balık burcunda (kayıp, şantaj, gizli düşman, hapis, gizli belgeler) olacak olan Merkür; savcılar, dini liderler veya gazeteciler hakkında tutuklama kararı çıkabileceği, kayıp olanların yakalanabileceği anlamına gelebilir.

18-26 Mart arası etkisini hissedeceğimiz, fakat 23 Mart’ta Neptün’le tamamen kavuşacak olan Merkür, bu tutuklama hakkında bir dezenformasyon (Neptün) yaşanacağını da gösterebilir. Sahte belgelerle düzenlenmiş bir tutuklama olabileceği gibi tutuklama iddiasının dayanağı çok zayıf olabilir.

Seçim günü ise gökyüzü oldukça iddialı. Merkür, tam tepe noktasında (devlet başkanları, otorite), Türkiye’nin doğum haritasındaki Uranüs’le (kriz, kaçış, çıkış, ani değişiklikler) kavuşumda olacak.  Devlet ileri gelenlerinden istifalar veya görevi terk etmelerle beraber onlar hakkında tutuklama kararları da görülebilir.

Halihazırdaki tutuklular, muhtemelen Ergenekon mahkumları, (Merkür) Uranüs kavuşumunda tahliye olabilirler.

En hafif etki ise bütün bu yaşadığımız kriz (Uranüs) hakkında detaylı açıklamalar (Merkür) yapılabilmesi olur.

Kısaca 30 Mart'a kadar şunlara şahit olabiliriz:

-Bir savcının, dini liderin (9. ev) tutuklanması (Merkür/Balık burcu)
-Tutuklama (Merkür) kararlarında dezenformasyon veya sahtelik (Neptün)
-Tutuklama dosyasındaki zayıf iddialar (Merkür/Neptün kavuşumu)
-Devlet/otorite krizi (Merkür/Uranüs kavuşumu)
-Devlet yöneticilerinin tutuklanması (Balık burcundaki Merkür tepe noktasında)
-Tutukluların tahliyesi (Merkür/Uranüs kavuşumu)
-Krizlerin detaylı açıklamaları (Merkür/Uranüs kavuşumu)


Sonraki YazıSonraki Kayıt Önceki YazıÖnceki Kayıt Ana Sayfa