2014'te Türkiye'yi Neler Bekliyor?

Soru:

2013 yılı Türkiye için çok enteresan bir şekilde sonlanıyor. 2014'te neler olacağına dair bir tahmininiz var mı?

Cevap:


Türkiye’nin başkenti Ankara’nın 21 Aralık'ta Oğlak burcuna girdiği andaki yıldız haritasında (Ingress harita) yükselen burcunu Aslan’da görürüz. Sabit bir burç olan Aslan, içinde bulunduğumuz durumun en az bir sene için geçerli olduğunu ifade eder. 2014 yılının 21 Aralık'ına kadar olan dönemi bu harita ile kapsamış oluruz. 

Aslan burcunda başbakanımızın spotlar altında, sahnede, kamera önünde olacağını gösterir. Ay’ın da birinci evde ve Aslan burcundaki konumu halkın da gözünün bu sahneye çevrildiğini bildirir. Başbakan, haritadaki Güneş’tir. Güneş, 5. evde yerleşmiştir. Başbakanın dikkati çocuklarının üzerindedir. Onları koruma amacındadır.

Polis, 6. Evdir. Pluto’nun 6. Evdeki yerleşimi polisin büyük bir değişim içinde olacağını, bütün iş yapış biçimlerinin ve yapılarının değişeceğini anlarız.

Yargıyı 9. Ev temsil eder. 9. Evde yerleşen Uranüs, yargının ani çıkışlara, sürprizlere sebep olacağını, krizler yaratabileceğini anlatır.

Neptün’ün, borçların, yabancı yatırımların ve büyük şirketlerin evi olan 8. evde yerleşimi kredi ödemelerinde sorunlara işaret eder. Büyük şirketlerin mali yapılarının sandığımızdan daha kırılgan olduklarını gözlemleyeceğiz.  Birkaç büyük şirketin iflası söz konusu olabilir.

12. ev, gizli düşmanlarımızı, komploları, hapishaneleri gösterir. Jupiter’in 12. Evde yüceldiği Yengeç burcunda yerleşimi hepimizde ‘Allah yüzümüze baktı’ hissiyatı oluşturacak. Adaleti de temsil eden Jupiter gizli işleri açık eder ve adaleti sağlar.

Evlerin yönetici gezegenleriyle ilerlersek olayların perde arkasına ve nasıl gelişeceğine dair ipuçlarımız olur.

10. ev Başbakanı temsil eder. 10. Ev Koç burcunda. Yöneticisi Mars Terazi burcunda 3. Evde. İletişim evi olan 3. Evde yerleşimi Başbakanın sıklıkla konuşup açıklama yapacağını gösterir. Terazi burcu Mars’ın düşük olduğu burçtur. Başbakan güçsüzdür. Savaşma enerjisi azalmıştır. Bu sebeple bundan sonra pasif-agresif açıklamalarla devam edecektir. Bunların yanı sıra Mars, haritanın geri kalanından kopuktur da. Başbakanın yalnızlaşacağını buradan da anlayabiliriz.

9. ev yargıyı temsil eder. 9. Ev Balık burcunda. Yöneticisi Neptün 8. Evdedir. 8. Ev ölümün evidir. Buradaki ölüm, fiziksel ölümü olduğu kadar eski düzenin bittiği (öldüğü) ve yeni bir düzenin doğduğu manevi bir ölümü de anlatabilir. Umut edelim ki manevi bitişler ve güzel başlangıçlar olsun.

Vatandaş, kalabalıklar, Türkiye halkı, 4. Evdir. Temsilcisi Venüs, Oğlak burcundadır. Oğlak burcunda halk, isyan etmez. Sokaklara dökülmez. Daha hesaplıdır. Hedefe odaklıdır.

Türkiye’nin mali durumunu 2. Ev belirler. Aslan burcundaki ikinci evin yöneticisi Güneş 5. Evdedir. 5. Ev spekülasyonlara açıktır. Oğlak burcuna giren Güneş’le bu spekülasyonların yine de çok derin krizlere sebep olmayacağına işaret eder. Evet, dalgalanmalar olacak ama bunlar devasa krizlere sebep olmayacaktır. 5. Evin (borsanın) yöneticisi Venüs’ün Oğlak burcu yerleşimi de stabiliteyi nispeten koruyacağımızın bir başka göstergesidir. Kova burcundaki 8. Evin (döviz) yöneticisi Uranüs’ün dalgalanmalara müsait yapısı, Başbakanın açıklamarıyla karşıt açısı ekonomideki en kırılgan yerin burası olduğunu gösteriyor. Uranüs’ün 9. Evdeki yerleşimi bu dalgalanmaların global kaynaklı durumlarla daha yakından ilintili olduğunu gösteriyor.    

İktidar partisinin (10. Ev) yöneticisi olan Mars, Terazi burcunda yerleşmiştir. Terazi burcundaki Mars zararlıdır. Meclisi, 11. Evin İkizler’deki yöneticisi Merkür temsil eder. Merkür’ün Yay burcu yerleşimi de zararlıdır.  Muhalefet partisini 4. Ev temsil eder. Bu da Oğlak burcunda, 6. Evde yerleşen Venüs’tür. Venüs’ün Oğlak burcu yerleşimi bir gece haritasında peregrin, yani olan bitene sadece seyircidir. Oğlak burcunda olması muhalefetin de yapısal değişimlere gebe olduğunu gösterir.

Kuzey Ay Düğümünün 4. Evde Akrep burcundaki yerleşimi dış dünyadaki yerimizi, görünütümüzü önemsemeyeceğimizi ve iç işlerimizle ilgileneceğimizi gösterir. Uluslararası arenadaki itibarımızı önemsemeyip iç işlerimizdeki krizleri aklı selim yaklaşımlarla çözmeye çalışacağız. Bütün eksikliklerimizi, hatalarımızı ortaya çıkarıp temelimizi yeniden yapılandıracağız.  
Sonraki YazıSonraki Kayıt Önceki YazıÖnceki Kayıt Ana Sayfa